środa, 29 maja 2024, 8:39

Sportowe zakończenie 50-lecia LKS Orkan

W sobotę, 19 października, zakończyły się obchody 50-lecia LKS Orkan. Jak przystało na klub sportowy, ukoronowanie jubileuszu odbyło się w pięknym i nowoczesnym kompleksie sportowym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie, podczas Powiatowych Drużynowych Mistrzostw Lekkiej Atletyki dla Dzieci. Wzięło w nich udział około stu uczniów ze szkół podstawowych naszego powiatu.

Młodzi sportowcy rywalizowali pod czujnym okiem rodziców oraz trenerów, zmagając się z różnymi konkurencjami: było pchnięcie kulą, rzut piłką, biegi na krótkich i długich dystansach oraz skok w dal. Najlepszym w poszczególnych kategoriach i rocznikach wręczono medale, natomiast zwycięskie drużyny otrzymały puchary.
Wszystko odbywało się w zgodzie i przyjaznej atmosferze, bowiem nadrzędnym celem zawodów nie była rywalizacja, a umożliwienie młodym ludziom nawiązywania nowych kontaktów i przyjaźni. Sport to przecież nie tylko wyniki i osiągnięcia.
Każdy, kto postanowił spędzić sobotę, obserwując zmagania najmłodszych otrzymał, opracowany przez Dariusza Wrzalskiego, pamiątkowy album przedstawiający pięćdziesięcioletnią historię Orkana. W albumie znajdziemy zdjęcia sprzed lat i te bardziej aktualne, dużo wspomnień oraz pięćdziesiąt najlepszych wyników uzyskanych przez zawodników LKS Orkan Ostrzeszów. (kp)

WYNIKI INDYWIDUALNE  

KLASY VII-VIII

Bieg na 100 m
Dziewczęta
1. Wiktoria Patacz (2005), ZSP Rojów – 14.29
2. Sofia Attalitti (2006), SP Doruchów – 14.78
3. Julia Jakóbczak (2006), SP Mąkoszyce – 14.80

Chłopcy
1. Konrad Parysek (2006), ZSP Rojów – 13.23
2. Wojciech Kozłowski (2005), SP Parzynów – 13.28
3. Marcel Wika (2006), SP Parzynów – 13.42

Bieg na 300 m
Dziewczęta
1. Iga Gabryś (2006), SP Kobyla Góra – 51.21
2. Zuzanna Jędrecka (2005), SP Doruchów – 51.22
3. Julia Jakóbczak (2006), SP Mąkoszyce – 51.39

Chłopcy
1.  Marcel Wika (2006), SP Parzynów – 44.43
2. Kamil Jankowski (2006), SP Mąkoszyce – 45.16
3. Rafael Góra (2006), SP Mąkoszyce – 47.13

Bieg na 600 m – dziewczęta
1. Hanna Sipurzyńska (2006), SP Mąkoszyce – 1.56.12
2. Wiktoria Talaga (2006), SP-1 Ostrzeszów – 2.08.13
3.Beata Jesion (2005), SP Doruchów – 2.10.18

Bieg na 1000 m – chłopcy
1. Wojciech Kozłowski (2005), SP Parzynów – 3.03.37
2.Kamil Michniewski (2005), SP Doruchów – 3.19.63
3.Paweł Ciemny (2006), SP Niedźwiedź – 3.27.15

Skok w dal
Dziewczęta
1. Iga Gabryś (2006), SP Kobyla Góra – 4.17
2. Sofia Attaliotti (2006), SP Doruchów – 4.06
3. Wiktoria Patacza (2005), ZSP Rojów – 3.95

Chłopcy
1. Konrad Parysek (2006), ZSP Rojów – 4.85
2. Jarosław Cieszewski Torz (2005), ZSP Rojów – 4.75
3. Wojciech Kozłowski (2005), SP Parzynów – 4.66

Pchnięcie kulą 3kg – dziewczęta
1. Alicja Lemierz (2005), SP Mikstat – 7.99
2. Wiktoria Golańska (2005), SP Mikstat – 7.72
3. Natalia Tomczak (2005), SP Niedźwiedź – 7.14

Pchnięcie kulą 4kg – chłopcy
1. Jarosław Cieszewski Torz (2005), ZSP Rojów – 10.07
2. Łukasz Lewek (2005), SP Mąkoszyce – 8.88
3. Szymon Caliński (2006), SP-2 Ostrzeszów, 8.72

PUNKTACJA DRUŻYNOWA

Dziewczęta
1. SP Mąkoszyce – 22
2. SP Mikstat – 21
3. SP Doruchów – 20
4. ZSP Rojów – 15
5. SP Kobyla Góra – 12
6. SP Niedźwiedź – 9
7. SP Parzynów – 8
8. SP1 Ostrzeszów – 6
9. SP Czajków – 5

Chłopcy
1. SP Parzynów – 24
2. SP Mąkoszyce – 19
3. ZSP Rojów – 18
4. SP Doruchów – 16
5. SP Niedźwiedź – 14
6. SP1 Ostrzeszów – 9
7. SP Kraszewice – 8
8. SP Mikstat – 7
9. SP Czajków – 4


KLASY IV, V, VI

Bieg na 60 m
Dziewczęta
1. Sonia Żwirko (2007), SP-2 Ostrzeszów – 9.27
2. Wiktoria Baraniak (2008), SP Doruchów – 9.30
3. Patrycja Kokot (2007), ZSP Rojów – 9.31

Chłopcy
1. Aleksander Wojtasik (2007), SP Doruchów – 8.56
2. Olaf Kramarczyk (2008), SP Doruchów – 9.16
3. Dawid Wróbel (2008), SP Mikstat – 9.28

Bieg na 300 m
Dziewczęta
1. Weronika Stasierska (2008), SP Mikstat – 50.78
2. Wiktoria Baraniak (2008), SP Doruchów – 51.86
3. Wiktoria Kapała (2007), SP Kobyla Góra – 54.41

Chłopcy
1. Aleksander Wojtasik (2007), SP Doruchów – 47.82
2. Mikołaj Nawrot (2007), SP Mąkoszyce – 53.34
3. Dawid Wróbel (2008), SP Mikstat – 55.10

Bieg na 600 m – dziewczęta
1. Matylda Młot (2008), ZSP Rojów – 2.09.71
2. Martyna Czwordon (2008), SP-2 Ostrzeszów – 2.11.77
3. Olga Paleska (2007), SP Kobyla Góra – 2.12.59

Bieg na 1000 m – chłopcy
1. Patryk Garczarek (2008), SP Doruchów – 3.19.65
2. Paweł Kończak (2009), SP Czajków – 3.35.56
3. Bartłomiej Czaska (2008), SP-2 Ostrzeszów – 3.39.43

Skok w dal
Dziewczęta
1. Patrycja Kokot (2007), ZSP Rojów – 4.08
2. Agata Franczak (2007, SP-2 Ostrzeszów – 3. 87
3. Weronika Stasierska (2008), SP Mikstat – 3.85

Chłopcy
1. Aleksander Wojtasik (2007), SP Doruchów – 4.37
2. Dawid Kempa (2007), SP Doruchów – 4.15
3. Patryk Garczarek (2008), SP Doruchów – 4.13

Rzut piłką palantową
Dziewczęta
1. Patrycja Kokot (2007), ZSP Rojów – 35
2. Wiktoria Zawada (2008), SP-2 Ostrzeszów – 30
3. Natalia Baraniak (2007), SP Doruchów – 30

Chłopcy
1. Tyrka, SP-2 Ostrzeszów
2. Patryk Garczarek (2008), SP Doruchów
3. Mikołaj Nawrot (2007), SP Mąkoszyc

PUNKTACJA DRUŻYNOWA

Dziewczęta
1. SP2 Ostrzeszów – 34
2. ZSP Rojów – 21
3. SP Doruchów – 20
4. SP Kobyla Góra – 18
5. SP Mikstat – 15
6. SP Mąkoszyce – 8
7. SP Grabów – 1
8. SP Czajków – 1

Chłopcy
1. SP Doruchów – 38
2. SP Mąkoszyce – 19
3. SP-2 Ostrzeszów – 16
4. SP Czajków – 14
5. SP Mikstat – 9
6. SP Niedźwiedź – 8
7. SP Kobyla Góra – 5
8. SP Parzynów – 4

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne