Reklama

wtorek, 16 kwietnia 2024, 0:17

Radosne kolędowanie, czyli śpiew i taniec przy żłóbku

Okres Bożego Narodzenia to czas, gdy we wszystkich kościołach rozbrzmiewa kolęda. Takie szczególnie radosne, świąteczne kolędowanie odbyło się przy Ostrzeszowskim Betlejem w kościele Chrystusa Króla, w drugi dzień świat. I jak to przy takiej okazji bywa – wesoła nowina wplata się w świąteczne melodie, a najmłodsi kolędnicy wraz z pasterzem Markiem tańczą przy żłóbku.

Kolędowy koncert rozpoczęła dziecięca schola pod kierunkiem s. Karoliny. Pastorałki: „Cuda dzieją się” i „Świeć gwiazdeczko” oraz kolędę „Przybieżeli do Betlejem” dzieci zaśpiewały brawurowo. Potem przyszła pora na „starszaków”, czyli zespół „Magnificat” i ks. Pawła śpiewającego razem z nim. Znane świąteczne piosenki – „Jest taki dzień”, „Zatrzymajcie się ludzie na chwilę” wykonywane były na przemian z popularnymi kolędami. Ale największą furorę zrobiła kolęda „Gdy śliczna Panna”, zagrana na countrową nutę. Nic dziwnego, że w takt tej muzyki dzieci razem z pasterzem Markiem w podskokach ruszyli do tańca.

Chwilowe wyciszenie stanowiła melodia kolędy „Jezus malusieńki”, którą na skrzypcach zagrała Blanka. Z kolei Patryk przygrywający sobie na gitarze, prócz kilku kolęd zaprezentował własny, świąteczny utwór. W tym kolędowym, radosnym nastroju był czas na życzenia na nadchodzący rok od ks. Pawła: Niech będzie jeszcze więcej miłości, dobroci, życzliwości… Jeszcze więcej pokoju w naszych sercach. Niech Jezus nas prowadzi, niech On będzie dla nas Drogą, Prawdą i Życiem.

Z wypowiadanymi przez ks. proboszcza życzeniami korespondowały te zawarte w utworze „Przekażcie sobie znak pokoju”, który zgromadzeni w kościele, powstając i chwytając się za ręce, zaśpiewali razem z muzykami.

Niechaj ten pokój zagości w naszych sercach, naszych rodzinach, w Ojczyźnie i na całym świecie. A radosna kolęda nich rozbrzmiewa również w naszych domach.

K. Juszczak

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne