piątek, 24 maja 2024, 10:23

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce i Powstaniu Kościuszkowskim

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce i Powstaniu Kościuszkowskim był przedsięwzięciem upamiętniającym 230. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej i postać jej Naczelnika, wpisanym do kalendarza obchodów Roku Tadeusza Kościuszki – ogłoszonego przez TPZO. Celami konkursu było m.in. pogłębianie wiedzy o Tadeuszu Kościuszce, wydarzeniach historycznych z nim związanych i miejscach go upamiętniających oraz popularyzowanie wśród uczniów głoszonych przez niego uniwersalnych, ponadczasowych haseł, kształtowanie postaw patriotycznych i poczucia dumy z przeszłości naszej ojczyzny.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Kobylej Górze.

Finał odbył się 25 kwietnia 2024. Tego dnia w budynku naszej szkoły w odświętnej scenografii 26 uczniów kl. IV – VIII z 9 szkół podstawowych powiatu ostrzeszowskiego (Doruchów, Niedźwiedź, Rogaszyce, Rojów, Ostrzeszów – SP 1, SP 2, Kobyla Góra, Mąkoszyce, Parzynów) przystąpiło do napisania testu (składającego się z 30 zadań otwartych) ułożonego przez nauczycieli historii: M. Koźmińską i M. Mokrzyńską. Już w wyniku tej części eliminacji wyłoniono zwycięzców. Najlepszym uczestnikom przyznano nagrody za miejsca: I – IV oraz 5 wyróżnień.

Oto zwycięzcy:

I miejsce – Gabriela Ochędzan – SP Rojów,

II miejsce – Michalina Miszkieło – SP Kobyla Góra,

III miejsce – Jakub Wróbel – SP Doruchów,

III miejsce – Krystian Janasek – SP Kobyla Góra,

IV miejsce – Kalina Grzegorczyk – SP Doruchów,

wyróżnienie – Piotr Zawada – SP Rojów,

wyróżnienie – Michał Krawiec – SP 1 Ostrzeszów,

wyróżnienie – Hanna Sitek – SP Niedźwiedź,

wyróżnienie – Julian Wilk – SP Mąkoszyce,

wyróżnienie – Antonina Szajdak – SP 2 Ostrzeszów.

Zgodnie z Regulaminem w/w zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, a wszyscy uczestnicy – broszury promujące gminę Kobyla Góra oraz upominki przywiezione przez gości z TPZO.

Swoją obecnością zaszczycił nas m.in. pan Lech Janicki – starosta powiatu ostrzeszowskiego, pani Magda Kułak – pełnomocnik starosty ds.kontaktów z mediami, przedstawiciele TPZO – panowie Grzesiak, Ogrodowski, i Mądry, pani Joanna Ciachera-Raduła – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze i pani Karolina Hodyjas-Małowiejska – dyrektor GZO.

Pyszny poczęstunek przygotowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Zwycięzcom, nagrodzonym gratulujemy!

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne