piątek, 21 czerwca 2024, 4:23

Oszuści bezwzględnie wykorzystują epidemię

W związku z kryzysową i całkiem nową sytuacją, oszuści opracowali też nowe metody, by przywłaszczyć sobie nasze pieniądze bądź kosztowności. Ubrani w kombinezony, proponują dezynfekcję mieszkań. Następnie penetrują pomieszczenia i okradają osoby, które im zaufały.

Bez skrupułów wykorzystują niepewność i strach ludzi w ciężkich czasach. Najnowsza metoda działania przestępców to podawanie się za firmy dokonujące dezynfekcji mieszkań. Oszuści przebierają się w kombinezony imitujące środki ochrony przeciwepidemiologicznej, mają ze sobą „środki dezynfekcji” i oferują odkażanie.
Gdy już wejdą do mieszkania, nalegają, by dla bezpieczeństwa opuścić dezynfekowane miejsca. Utrzymują, że oni są chronieni dzięki swoim kombinezonom, a mieszkańcy mogą wejść dopiero po porządnym przewietrzeniu. Przestraszone ofiary dają złodziejom wolną rękę, a ci w tym czasie szukają schowanej gotówki czy kosztowności.
Oszuści żądają opłaty z góry, by zobaczyć, gdzie trzymana jest gotówka. Wykorzystują też czas „wietrzenia pomieszczeń”, by bezpiecznie się oddalić, nim pokrzywdzeni uświadomią sobie, że zostali oszukani. Nadto, w większości przypadków, „środki do dezynfekcji” to tylko woda, dla pozorów wzbogacona dowolnym środkiem o „chemicznym” zapachu.  
Każdą próbę podobnych działań prosimy zgłaszać pod numer alarmowy 112. Nie ma i nie będzie tolerancji dla oszustów, tym bardziej teraz, w tak trudnym momencie, kiedy społeczeństwo powinno się wspierać.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne