poniedziałek, 20 maja 2024, 4:42

Oddział covidowy w ostrzeszowskim szpitalu

Komunikat starosty

W związku z bardzo poważną sytuacją epidemiczną Wojewoda Wielkopolski podjął decyzję o wydzieleniu w szpitalach na terenie całego województwa tzw. oddziałów covidowych, jak również o przeznaczeniu kilku jednostek do obsługi pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Jednym z takich szpitali jest szpital ostrzeszowski. Wczoraj została wydana decyzja w tej sprawie, na mocy której Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia musi zapewnić w szpitalu kilkadziesiąt łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, w tym kilku łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Zakład Medycyny Paliatywnej oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy będą działać w dotychczasowym zakresie. Czynione są starania o zapewnienie ciągłego działania Oddziału Pediatrycznego.
Na przystosowanie szpitala OCZ ma 10 dni. W tej chwili trwa liczenie sił i środków w celu wprowadzenia w życie decyzji wojewody.
W świetle obecnej sytuacji, mam przeświadczenie, że jest to kwestia przyjścia z pomocą również mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego. Tym bardziej, że od kilkunastu dni placówka boryka się z problemami w umieszczeniu w szpitalnych oddziałach covidowskich trudniejszych przypadków zachorowań połączonych z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.
Dzisiaj przed południem odbyło się spotkanie koordynacyjne zespołu kierowniczego Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia z moim udziałem oraz pani wicestarosty i zastępcy kierownika Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne