piątek, 19 lipca 2024, 2:43

Niezwykła matematyka w banku

Uczniowie klasy VII A Szkoły Podstawowej im. Mariana Falskiego w Kraszewicach udali się na niezwykłą lekcję matematyki do Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie odział w Kraszewicach. Celem zajęć było poszerzenie i pogłębienie wiedzy na temat oszczędzania oraz bezpieczeństwa w sieci. 

21 maja 2024 r. udaliśmy się na wspólną wycieczkę Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, którego najbliższy oddział znajduje się w Kraszewicach. Było to ostatnie spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „(Nie)zwykła matematyka”. „Grosz do grosza” to zapoznanie ze sposobami oszczędzania podczas wycieczki do banku. Każdy z nas doskonale rozumie, jak ważna jest przedsiębiorczość i kierowanie własnymi finansami. Te umiejętności pragniemy rozwijać i doskonalić. 

W przyjaznej naszej szkole instytucji powitała nas pani dyrektor Agata Baś. Na początku pani Agata wyjaśniła nam sposoby na oszczędzanie oraz udzieliła niezbędnych informacji na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się w bankowości internetowej. Po krótkim wprowadzeniu zostaliśmy podzielni na dwie grupy. W ten sposób mogliśmy rozwijać nasze umiejętności społeczne. Praca w grupach to nie tylko pełnienie poszczególnych ról, ale też odpowiedzialność za nasze decyzje. Byliśmy w stanie dzielić się swoimi innowacyjnymi pomysłami z innymi. Zespoły dowiedziały się, jak działa Smart karta oraz poznały funkcje aplikacji SGB mobile, Nasz Bank.  

Taka lekcja matematyki w praktyce to fantastyczne spotkanie z bankowością. Takie działania udowadniają, że my, uczniowie klasy VII, wychodzimy naprzeciw najnowszej technologii prowadzenia finansów, a to na pewno zaowocuje w przyszłości świadomym zarządzaniem budżetem. 

Uczniowie klasy VII A.

red. Katarzyna Kubacka 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne