czwartek, 20 czerwca 2024, 0:43

Nasz „sąsiad” okradł jubilera w Gnieźnie – oprócz łupu miał przy sobie różne pojemniczki…

Do tego zdarzenia doszło na początku czerwca w dzielnicy Stare Miasto w Gnieźnie.

Informację o włamaniu do jubilera gnieźnieńscy policjanci otrzymali 1 czerwca, przed godziną 5.00; sprawca z gablot skradł różne wyroby jubilerskie i w pośpiechu oddalił się z miejsca przestępstwa.
Tropem złodzieja ruszyli funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego z naczelnikiem wydziału prewencji na czele. Amator cudzej własności został zatrzymany podczas pieszego pościgu w pobliżu kościoła archikatedralnego; miał przy sobie skradzioną biżuterię, ale nie tylko ją… Przy mężczyźnie znaleziono również dwa pojemniki z białym proszkiem i po jednym  z suszem roślinnym i brązową substancją, a także zwitek z krystaliczną substancją – w sumie ponad 20 gramów brutto (czynności techników kryminalistyki wykazały wstępnie, że są to substancje zabronione).
Zatrzymany 32-latek (mieszkaniec powiatu kępińskiego) trafił do  policyjnego aresztu, a odzyskane mienie do prawowitej właścicielki.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu dwóch zarzutów – kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków.
Prokurator zastosował wobec 32-latka dozór policyjny; podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Na podstawie informacji umieszczonej na https://wielkopolska.policja.gov.pl/

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne