niedziela, 16 czerwca 2024, 20:18

Ku przestrodze – niebezpieczne SMS-y

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie apelują do mieszkańców powiatu o zachowanie czujności przy odczytywaniu sms-ów, z których wynika, że należy przelać niewielką sumę pieniędzy w związku z niedopłatą za abonament telefoniczny. Ponadto w wiadomości znajduje się fałszywy link do strony logowania na konto bankowe. Adresat wiadomości, logując się, bezwiednie przekazuje swoje dane do bankowości elektronicznej, a następnie jest okradany.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie, w krótkich odstępach czasu odnotowała dwa przypadki kradzieży pieniędzy z indywidualnych kont bankowych.

Metoda oszustów polega na tym, że wysyłają oni krótkie wiadomości tekstowe SMS wraz z linkiem, odsyłającym do strony banku, wnosząc jednocześnie o dokonanie zapłaty niewielkiej kwoty pieniędzy – przeważnie nieprzekraczającej 5 zł. W wiadomości znajduje się informacja, że w związku z nieuregulowanym rachunkiem za abonament telefoniczny, należy, pod rygorem zablokowania możliwości dalszego korzystania z usług danego operatora, dokonać wpłaty podanej kwoty. Z chwilą, gdy adresat otwiera przesłany link oraz dokonuje przelewu, sprawca pozyskuje wszystkie dane do bankowości elektronicznej, a następnie kradnie pieniądze znajdujące się na koncie. 

Policja apeluje o nielogowanie się do bankowości elektronicznej za pośrednictwem wysyłanych linków. 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne