sobota, 20 kwietnia 2024, 10:05

Kolejny zatrzymany! Łukasz B. podejrzany o wysadzenie bankomatu w Grabowie

Zatrzymany został kolejny włamywacz wysadzający bankomaty. Mężczyzna ma na koncie co najmniej sześć włamań na terenie woj. wielkopolskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego. Śledztwo prowadzi Prokuratura Krajowa – Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Poznaniu. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany w czwartek rano w Lubinie w woj. dolnośląskim. Podczas przeszukania jego kryjówki policjanci znaleźli butle z gazem, przewody zasilające, zapalniki i inne akcesoria służące do wysadzania bankomatów. Okazało się, że kilka godzin wcześniej brał udział w próbie rabunku pieniędzy z bankomatów w Dobiegniewie w woj. lubuskim i w okolicach Choszczna w woj. zachodniopomorskim.

We wspólnej akcji brali udział policjanci kryminalni z Poznania, Wrocławia i Opola. Sprawa jest rozwojowa. Poszukiwani są wspólnicy zatrzymanego mężczyzny.
Policjanci z KWP Poznań ze specjalnego zespołu zajmującego się rozpracowywaniem spraw związanych z eksplozjami bankomatów wpadli na kolejny trop kilka tygodni temu. Po eksplozjach bankomatów na terenie powiatu szamotulskiego wytypowali podejrzanego. Był to mężczyzna pochodzący z Zielonej Góry. Szybko okazało się, że jest on “na oku” służb kryminalnych z KWP we Wrocławiu i Opolu. Na terenie tych jednostek także dochodziło do eksplozji bankomatów i prób rabunku pieniędzy. W związku z dużym obszarem działania sprawców śledztwo wszczęła Prokuratura Krajowa – Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Poznaniu.
Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że jeden z podejrzanych ma kryjówkę w Lubinie (w woj. dolnośląskim) na terenie kompleksu garaży. Miały być tam przechowywane butle z gazem, akcesoria i narzędzia służące do włamań. To tam w czwartek 30 września doszło do zatrzymania 34-letniego Łukasza B. Podczas przeszukanie tego miejsca zabezpieczono także urządzenia elektroniczne, gotówkę i samochody.
Na podstawie materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił podejrzanemu zarzuty włamania i usiłowania kradzieży pieniędzy z bankomatów w miejscowościach Polska Cerekiew, Obrzycko, Duszniki, Grabów n. Prosną, Dobiegniew i Bierzwnik. Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

www.wielkopolska.policja.gov.pl/ 

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne