sobota, 13 kwietnia 2024, 8:44

„Dwójka” zaprasza

Koleżanki i koledzy!
Jak jesteście żądni wiedzy,
to do „Dwójki” zapraszamy,
sukces tu gwarantowany!
Powie Ci to każde dziecię,
– lepszej szkoły nie znajdziecie!
Uczy, bawi, wychowuje,
każdy się tu świetnie czuje.
Więc zapisuj się kolego
I nie zmarnuj nigdy tego!
Wiemy to od mamy, taty,
babci, dziadka, cioci, wujka,
że najlepsza jest na świecie,
nasza szkoła, czyli „DWÓJKA”.

W piątek, 11 marca, budynek Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Dąbrowskiej w Ostrzeszowie, wypełnił się przedszkolakami, którzy wraz z rodzicami mieli okazję poznać placówkę, w której od września rozpoczną edukację w klasie pierwszej.
Przybyłych gości gorąco powitał dyrektor szkoły – Jerzy Kurzawa, a następnie zaprosił do obejrzenia bajkowego przedstawienia – musicalu pt. „Galimatias z miesiącami”, dzięki któremu przedszkolaki mogły poczuć się, jak w prawdziwym teatrze muzycznym. Cały występ był wyrażony poprzez słowa, muzykę i ruch, tworząc jedną, spójną całość.
Spektakl opowiadał o figlach Krasnala Łobuziaka, który był mistrzem przysłów, a zarazem ogromnym bystrzakiem i udało mu się dokonać ogromnego galimatiasu z kolejnością miesięcy w roku. Na całe szczęście Krasnal Tadzio, Rózia i Lulek prędko przybiegli na pomoc, by wszystkie miesiące występowały w prawidłowej chronologii. Na ratunek ruszyły także Królowe Miesięcy, odpowiednie dla każdej pory roku: lata, jesieni, wiosny i zimy. Chociaż klęska była blisko, Krasnal Tadzio, z pomocą swoich wiernych przyjaciół, wprowadził porządek i ustawił prawidłowo wszystkie miesiące. Na koniec, Królowe Miesięcy obdarowały przesympatycznych gości słodkim upominkiem.
Podczas przedstawienia, podziwialiśmy wzorową grę aktorską uczniów z klas 4-8 oraz barwne stroje każdego z artystów. Przepiękne tańce dzieci z klas: 1 a, 1 b, 2 a, 3 b, 4 b, 4 c, 4 d i 7 e, które wystąpiły w przepięknych kostiumach (a były to bałwanki, śnieżynki, żabki, bociany, motyle, biedronki i muchomory).
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie profesjonalnych strojów i już dziś zapraszamy serdecznie na przedstawienie do ostrzeszowskiego kinoteatru, które odbędzie się wkrótce. O szczegółach poinformujemy niebawem.
Hity wszech czasów odśpiewały dziewczyny w chórze z klas 7. Artystki, razem z panem muzykiem, zmieniały w mgnieniu oka swój image podczas zmian pór roku.
Razem na scenie zaprezentowało się aż 110 uczniów. Program artystyczny, oprawę muzyczną oraz scenografię przygotował zespół wielu twórczych nauczycieli.
Przedszkolaki oglądały przedstawienie z zapartym tchem, a owacja na stojąco i ogromne brawa publiczności wywołały wielki uśmiech na twarzach występujących dzieci i ich opiekunów.
Po przedstawieniu głos zabrał p. Jerzy Kurzawa, zaprezentował zasady dotyczące rekrutacji, bogatą ofertę edukacyjną szkoły oraz bazę dydaktyczną. Następnie przybyli goście przystąpili do zwiedzania szkoły: hali gimnastycznej, biblioteki szkolnej, świetlicy, w której dzieci zostały obdarowane balonikiem zapraszającym do naszej szkoły. W salach lekcyjnych odbywały się ciekawe zajęcia -m.in. eksperyment „trąba słonia”, w którym pojawiała się kolorowa piana, proste doświadczenia z fizyki, korzystanie z okularów VR- łączących elementy świata wirtualnego i realnego, pisanie pisakiem 3D oraz gry i zabawy na tablicy interaktywnej.
Uśmiechnięte buzie przesympatycznych gości to dowód na to, że był to bardzo dobry czas, a przyszli pierwszoklasiści i ich rodzice mogli przekonać się, że nasza kochana „Dwójka” to szkoła z tradycją, która zapewnia najmłodszym wszechstronny rozwój, bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę. Zapraszamy do naszej szkoły!

Organizatorzy

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne