piątek, 19 lipca 2024, 1:53

Dwa pożary aut jednego dnia

To był pracowity dzień dla strażaków, którzy w ciągu zaledwie kilku godzin dwukrotnie zostali wezwani do pożaru samochodu w budynku.

Pierwsze zgłoszenie SKKP PSP w Ostrzeszowie otrzymało o 11:10. Chodziło o pożar samochodu osobowego, znajdującego się w garażu w miejscowości Torzeniec, gmina Doruchów.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano pożar budynku mieszkalnego w części garażowej. Ogień całkowicie objął znajdujące się w pomieszczeniu auto. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, podali 4 prądy wody w natarciu na ognisko pożaru, co przyczyniło się do opanowania sytuacji. Obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną, aby wykluczyć zagrożenie. Następnie budynek przewietrzono przy pomocy wentylatora. W działaniach brały udział zastępy z JRG Ostrzeszów, JRG Wieruszów, OSP Doruchów oraz OSP Wyszanów.

Tego samego dnia, o 15:07 wpłynęło kolejne zgłoszenie, tym razem o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Marcinki, gmina Kobyla Góra. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pożar budynku garażowego oraz samochodu osobowego znajdującego się w środku. W pierwszej fazie działań podano dwa prądy wody w natarciu na ognisko pożaru. Po dojeździe na miejsce kolejnych zastępów straży pożarnej podano dodatkowo dwa prądy wody, co przyczyniło się do szybkiego ugaszenia pożaru. Obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną, która wykluczyła ukryte zarzewie ognia. W działaniach brały udział zastępy JRG Ostrzeszów, OSP Kobyla Góra i OSP Mąkoszyce.

st. str. Noemi BIEL
Fot.: JRG Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne