czwartek, 23 maja 2024, 21:06

Córka znęcała się nad matką

​Do przemocy wobec osób starszych dochodzi w różnych środowiskach. Trudno, podobnie jak w przypadku innych rodzajów przemocy, określić rodzaj i zakres jej występowania, ponieważ wiele starszych ofiar o tym nie mówi, bojąc się reakcji sprawców, którzy często są ich najbliższymi, lub w obawie przed utratą dobrego wizerunku rodziny w społeczeństwie.
W minioną sobotę (8 maja), o godz. 11.30, funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy zostali skierowani na interwencję domową na terenie powiatu ostrzeszowskiego; zgłaszającą była 78-letnia kobieta.

W rozmowie ze starszą panią, która, jak się okazało, obawia się córki (z uwagi na jej agresywne zachowania), policjanci ustalili, że 53-latka znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją matką od stycznia 2017 roku. Z uwagi na okoliczności i ustalenia policjantów, podjęto decyzję o zatrzymaniu 53-latki do dyspozycji prokuratora.
10 maja prokurator zastosował wobec sprawczyni dozór policji, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania na trzy miesiące.
Pamiętajmy, że kluczową rolę w rozpoznawaniu i udzielaniu pomocy seniorom, którzy stali się ofiarami przemocy, mogą odegrać pracownicy służb medycznych lub pracownicy socjalni. Warto też porozmawiać ze swoim dzielnicowym.

asp. Magdalena Hańdziuk

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne