Reklama

wtorek, 5 marca 2024, 5:14

Biegali z maczetami po Sycowie – antyterroryści zatrzymali mieszkańca naszego powiatu?

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Dolnośląskiej Komendy przy współudziale dolnośląskich kontrterrorystów, a także oleśnickich funkcjonariuszy, prowadząc intensywne działania zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności incydentu, do którego doszło kilka dni temu w Sycowie, dotarli do jednej z osób podejrzewanych o udział w zajściu i zatrzymali ją.

Zatrzymanym okazał się 31-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego. Mężczyzna próbował jeszcze podjąć próbę ucieczki, usiłując oddalić się przez okno budynku, jednak okazało się to bezskuteczne.
Jednym z efektów prowadzonych w tej sprawie działań jest również ujawnienie i zabezpieczenie w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny środków odurzających (marihuana).
Zatrzymany okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 2 miesięcy. 31-latek ma na swoim koncie m.in. wymuszenie rozbójnicze, posiadanie środków odurzających, uprawę marihuany, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Zajmujący się tą sprawą policjanci zgromadzili do chwili obecnej szereg informacji, które są stale weryfikowane.

Powyższych informacji udzieliła dzisiaj policja dolnośląska.

*

Również dzisiaj około godziny 11.00 ulicami Ostrzeszowa z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi przejechał konwój policyjnych, nieoznakowanych samochodów – z tego, co udało nam się zauważyć, miały one dolnośląskie tablice rejestracyjne, w części z nich jechali funkcjonariusze w kominiarkach.
Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, do zatrzymania mężczyzny miało dojść na terenie jednej z miejscowości w powiecie ostrzeszowskim; widziano tam również opancerzony wóz policji.
Cała sprawa ma związek z zajściem w Sycowie, informował o tym portal mojaolesnica.pl

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne