piątek, 19 lipca 2024, 1:22

Ćwiczenia “Plutonu Ostrzeszów” w Gminie Czajków

22 czerwca 2024 roku na terenie Gminy Czajków odbyły się ćwiczenia zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie dla funkcjonariuszy z jednostki ratowniczo gaśniczej w Ostrzeszowie oraz strażaków ochotników z terenu powiatu ostrzeszowskiego. 

Podczas zbiórki wszystkich jednostek biorących udział w ćwiczeniach została sprawdzona gotowość bojowa zastępów wchodzących w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego „Plutonu Ostrzeszów”.

Ćwiczenia zostały skierowane dla sił i środków z „Plutonu Ostrzeszów”  WOO, który wchodzi w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

Ze względu na wielozadaniowość tego plutonu, podczas tegorocznych ćwiczeń skupiliśmy się na dwóch najważniejszych aspektach, z którymi możemy się spotkać podczas wyjazdów – przekazała st. straż. Noemi Biel

Strażacy, wiele razy borykają się z pożarami wymagającymi dużego zaopatrzenia w wodę oraz wyjeżdżają do zdarzeń związanych z wiatrołomami, dlatego w tym roku skupiono się na tych aspektach.

Ćwiczenia odbyły się w formie warsztatów, co pozwoliło usystematyzowanie umiejętności oraz posiadanej wiedzy w praktyce. Podczas dwóch założeń ćwiczebnych poruszono tematykę zakresu zaopatrzenia wodnego, jak i obsługi układów wodno-pianowych w samochodach pożarniczych oraz wykorzystania sprzętu będących na wyposażeniu jednostek, używanych podczas wiatrołomów i usuwania drzew. 

Podczas warsztatów druhowie utrwalali wiedzę oraz umiejętności, co zwiększy efektywność i bezpieczeństwo podczas akcji ratowniczo gaśniczych.

W przedsięwzięciu wzięły udział zastępy z jednostki ratowniczo gaśniczej w Ostrzeszowie oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Czajkowie, Mielcuchach, Kraszewicach, Grabowa nad Prosną i Kobylej Góry.

Źródło: PSP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne