czwartek, 25 lipca 2024, 17:35

10. NOCNY WROCŁAWSKI PÓŁMARATON

Swój okrągły jubileusz obchodził 15 czerwca Nocny Półmaraton Wrocławski. Może dlatego do stolicy Dolnego Śląska ściągnęli biegacze z całego kraju, by na 21 kilometrowej trasie realizować swe sportowe plany i marzenia. Trudno byłoby zasnąć tej nocy mieszkańcom Wrocławia, gdy ponad dziesięciotysięczny tłum miłośników biegania wyruszył ze Stadionu Olimpijskiego w kierunku centrum miasta, zahaczając po drodze o Most Grunwaldzki, czy Ogród Japoński przy Hali Stulecia. Meta, podobnie jak start, wytyczona została na Stadionie Olimpijskim.

Z radością informuję, że w tej licznej grupie uczestników, znaleźli się reprezentanci Ostrzeszowa:

– Maciej GUZENDA – 1 287 miejsce (1:41,53 godz.)

– Włodzimierz JUSZCZAK – 1 364 miejsce (1:42,40 godz.)

– Przemysław MAŁECKI – 2 323 miejsce (1:48,45 godz.)

– Róża GUZENDA – 4 301 miejsce (1:58,18 godz.)

******

Parkrun ma roczek!

To już roczek, jak ten czas szybko zleciał. Przez 53 tygodnie w każdą sobotę o 9.00, można było przyjść do lasu klasztornego i na sportowo spędzić czas – biegając lub maszerując. Wielu z tej okazji skorzystało i tego nie żałuje – czują się lepiej, zdrowiej i poznali sympatycznych ludzi.

Pierwsza rocznica parkrunu minęła 22 czerwca. Organizatorzy postarali się o odświętny nastrój – były kolorowe baloniki, torcik z „oponki”… i kilka życzeń pomyślanych przy zdmuchiwaniu świeczki. Może choć któreś się spełni, nim upłynie kolejny rok?

W.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne