W najnowszym numerze „Czasu Ostrzeszowskiego” (w sprzedaży od wtorku - 25 czerwca) m.in:
  • Tragiczna śmierć księdza
  • Zmiany wikariuszy w ostrzeszowskich parafiach
  • ...
Czytaj więcej...
Rozwiąż krzyżówkę - wygraj telewizor!

Jeszcze tylko do piątku - 28 czerwca - można wziąć udział w naszej jubileuszowej zabawie i rozwiązać krzyżówkę zamieszczoną w 23. numerze „Czasu Ostrzeszowskiego”. Osoby, które dopiero teraz podjęły decyzję o rozwiązywaniu krzyżówki,...

Czytaj więcej...
Rywalizowali w Marydole

W niedzielę, 23 czerwca, w Marydole odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Ostrzeszów. Przedstawiamy wyniki rozgrywek.

Czytaj więcej...

W najbliższy poniedziałek, 24 czerwca, Prezydent RP Andrzej DUDA odwiedzi mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego oraz Krotoszyna.
Prezydent pojawi się w Ostrowie około godz. 16.00. Wizytę rozpocznie spotkaniem w ratuszu z przedstawicielami władz samorządowych. Po zakończeniu tych rozmów, o godz. 16.30, Andrzej Duda spotka się na ostrowskim Rynku z mieszkańcami miasta.

W centrum Kobylej Góry, w miejscu, gdzie powstaje nowy park, zamontowano ławki, które umożliwią zasilenie baterii przenośnych urządzeń. Będzie to możliwe dzięki umieszczonym w „boczkach” dwóm gniazdom USB.

Dzisiaj (21 czerwca), po godz. 16.00, w Niedźwiedziu, na DK11, na pasie w kierunku Ostrowa pojawiły się utrudnienia.

To już drugie w tym tygodniu niebezpieczne zdarzenie na skrzyżowaniu w Torzeńcu. W miniony poniedziałek zderzyły się tam mercedes z nissanem. Dzisiaj (21 czerwca), ok. godz. 11.00, w tym pechowym miejscu wypadkowi uległ jeep liberty z przyczepką oraz citroen ds4. Pierwsze z aut zarejestrowane było w powiecie oleskim (Opolszczyzna), drugie natomiast w powiecie kępińskim.

W czwartek odbyły się uroczystości Bożego Ciała. Jak Polska długa i szeroka - we wszystkich miastach, miasteczkach i wioskach przeszły procesje podążające za Najświętszym Sakramentem. Nie zabrakło ich również na ziemi ostrzeszowskiej. Tradycyjnie już największa procesja, licząca około tysiąca osób, przeszła przez Ostrzeszów.

W ostatnich dniach na Fecebooku pojawiła się informacja, że na ulicach Kępna doszło do dwóch zdarzeń, w których nieznani sprawcy próbowali porwać dzieci (chłopców w wieku 10 i 12 lat). Napastnicy w kominiarkach mieli poruszać się czarnym vanem lub busem.

Kominki tekst