Wjechał w dziurę i trafił do szpitala

Wczoraj (24 marca) popołudniu na drodze z Grabowa do Mikstatu poturbował się rowerzysta.
Gdy grupa ok. 10 kolarzy znajdowała się w Grabowie  Pustkowiu, jeden z cyklistów wjechał w dziurę w...

Czytaj więcej...
W Grabowie zagrali na remis (Pelikan Grabów - Sulimirczyk Sulmierzyce - 2:2)

W niedzielę, 24 marca, na stadionie w Grabowie gospodarz - „Pelikan” Grabów - lider tabeli A-klasy, podejmował drużynę z Sulmierzyc (12. w tabeli). Pogoda na mecz wymarzona.

Czytaj więcej...
SpoKREWnieni służbą

O tym, że oddawanie krwi i dzielenie się nią jest bardzo ważne, nie trzeba nikomu przypominać. Ostrzeszowscy strażacy i policjanci przypomnieli o tym podczas corocznej akcji „SpoKREWnieni służbą”, trwającej przez cały marzec....

Czytaj więcej...

Kilkuset pątników uczestniczyło w piątkowy wieczór (22 marca) w Drodze Krzyżowej, która wiodła od kościoła św. Jadwigi Królowej do kościoła św. Wojciecha w Rojowie. Zasadnicza część kilkukilometrowej trasy prowadziła wybudowaną w ubiegłym roku ul. Cichą. Co jakiś czas kolejny przystanek - stacja Drogi Krzyżowej.

W restauracji „Dworek” w Grabowie nad Prosną odbyło się spotkanie podsumowujące akcję charytatywną prowadzoną na profilu facebookowym Anieli w Bieli. Miała ona na celu pomoc Oliwii Tomali z Kraszewic, która od urodzenia choruje na atrezję dróg żółciowych.

Oto dylemat, nad którym od dawna pochylają się głowy urbanistów, ekologów i drogowców. W ostatnich latach, kiedy to już na poważnie przystąpiono do prac nad przebiegiem przez powiat ostrzeszowski drogi S-11, kolejne warianty planowanej trasy zaczęły rosnąć jak grzyby po deszczu.

Tegoroczne Dni Ziemi Ostrzeszowskiej zapowiadają się bardzo ciekawie i różnorodnie. Rozpoczniemy w sobotę,  29 czerwca, od łódzkiego rapera, czterokrotnego laureata nagrody „Fryderyka”, Adama Ostrowskiego, dla szerszej publiczności znanego jako O.S.T.R. Tego samego dnia na scenie pojawią się również muzycy z naszych okolic - zespoły i soliści z pracowni wokalnej OCK.

Wiele wskazuje na to, że zaczniemy zaklinać deszcz i prosić niebiosa, aby spuszczał go jak najmniej na nasze dachy. Oto bowiem wchodzą w życie opłaty za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych do kanalizacji, a ilość opadów ma w tych rozliczeniach niebagatelne znaczenie.

Rada Powiatu ma nowego przewodniczącego. Został nim, pochodzący z Kaliszkowic Kaliskich - Tomasz Maciejewski. Maciejewski otrzymał 11 głosów, zaś jego konkurent do tego stanowiska - Radosław Gatkowski - uzyskał poparcie sześciu osób. O to ważne stanowisko miał ubiegać się również radny Jerzy Mucha, ale odmówił kandydowania.

Kominki tekst