Rębak

29 lipca, kilka minut po godz. 9.00, sprzed kościoła Chrystusa Króla w Ostrzeszowie wyruszyli na 160-kilometrową trasę uczestnicy 24. Pielgrzymki Biegowej Ostrzeszów - Częstochowa. Biegaczy żegnała grupa wiernych, którzy wspólnie uczestniczyli w porannej mszy św.

Pierwszym przystankiem w drodze na Jasną Górę było najwyższe wzniesienie ostrzeszowskie - Bałczyna. Następnie pielgrzymi przybyli do Mikorzyna, by tam, na ścieżkach prowadzących wokół sanktuarium św. Idziego, wziąć udział w Drodze Krzyżowej.
Po krótkim odpoczynku pątnicy ruszyli w dalszą trasę, aby jeszcze przed wieczorem zameldować się w Wieluniu, w klasztorze sióstr antoninek.
Jutro, około 16.30, ostrzeszowscy pielgrzymi dobiegną do Częstochowy, zanosząc swe prośby przed oblicze Czarnej Madonny. Ostatnim, najważniejszym wydarzeniem pielgrzymki będzie udział w wieczornej mszy św. i Apelu Jasnogórskim.
Organizatorem pielgrzymki jest ostrzeszowski biegacz - Włodzimierz Juszczak, zaś opiekę duchową sprawuje (także biegnąc i jadąc rowerem), ks. Paweł Maliński.

K.J.


Więcej nt. przebiegu 24. Pielgrzymki Biegowej będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Czasu Ostrzeszowskiego”.