Byki zabiły mężczyznę

Dziś chwilę przed godziną 7 rano, w Kaliszkowicach Kaliskich (gmina Mikstat) doszło do szokującej tragedii.

Czytaj więcej...
GŁOSUJ NA BUDŻET OBYWATELSKI!

To już ostatnie chwile, aby zagłosować na Budżet Obywatelski w jego pierwszej edycji. Od 11 do 30 września każdy mieszkaniec Ostrzeszowa, który ukończył 16 lat, może wziąć udział w...

Czytaj więcej...
Posprzątali nasz kawałek świata

Młodzież z jednostki OSP Myje spędziła sobotnie przedpołudnie na akcji „sprzątania świata”. Tym razem chodziło o oczyszczenie z różnych śmieci, butelek, puszek i...

Czytaj więcej...
W Wielkopolsce powstaną nowe drogi lokalne

Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczy dodatkowe środki na wsparcie gmin
i powiatów w zakresie...

Czytaj więcej...
Rębak

Nie mają szczęścia do pogody biegi „O Puchar Kocich Gór”. Ledwo po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w Kobylej Górze ruszyło bieganie, a już trzeba było zmierzyć się z deszczem, który chwilami dość solidnie orzeźwiał biegnących, a kibiców wypędzał ze stadionu. Ale prawdziwy sportowiec deszczu się nie boi, a właśnie tacy wystartowali w niedzielnych - 37. Ogólnopolskich Biegach Przełajowych „O Puchar Kocich Gór”.

17 września 1939 r. - napaść sowieckiej Rosji na Polskę. O ile o 1 września pamięta chyba każdy Polak, to już nie tak wielu wie, co wydarzyło się 17 września. Właśnie wtedy, gdy Polacy resztkami sił walczyli z wojskami niemieckimi, ze wschodu na tereny Rzeczypospolitej wkroczyły wojska sowieckie. Słusznie więc i jakże trafnie zdradziecki atak na Polskę określa się mianem CIOS W PLECY, zadany dogorywającemu państwu polskiemu.

 Janusz Paprzycki - pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawca, trener i sędzia sportowy, został

Drużyna z sołectwa Tokarzew drugi rok z rzędu okazała się najlepsza w „Turnieju Sołectw”, zorganizowanym przez gminę Doruchów.