Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ACzas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Złożyli wizytę papieżowi

    Uczestnictwo w audiencji generalnej obecnego papieża i odwiedzenie grobu jego wielkiego poprzednika to marzenie wielu z nas. Nie każdemu udaje się je spełnić. W gronie szczęśliwców znaleźli się niedawno podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Doruchowie. Pobyt 44-osobowej grupy w Rzymie przypadał na pierwszą dekadę czerwca.


    Od samego początku główny nacisk kładziono na wymiar religijny wycieczki. Sprzyjało temu miejsce zakwaterowania - prowadzony przez księży orionistów Dom Pielgrzyma dla Osób Niepełnosprawnych im. Jana Pawła II. Papież Polak stworzył go z okazji Jubileuszowego Roku 2000. Dom stanowił bazę wypadową do najciekawszych zakątków Rzymu. Największe przeżycie to bezsprzecznie wizyta na placu św. Piotra podczas audiencji Benedykta XVI. Tym bardziej że pielgrzymom z Doruchowa udało się zdobyć miejsce, skąd Ojciec Święty był dosłownie na wyciągnięcie ręki. W takich chwilach przestaje się narzekać na kilkugodzinne oczekiwanie w upale i inne niedogodności. Zmęczenie ustępuje miejsca ogromnej radości i wzruszeniu. Podobne odczucia towarzyszyły odwiedzinom na grobie Jana Pawła II. Uczestnicy wycieczki nigdy wcześniej nie stali w tak długiej kolejce.


    Poza Rzymem, a w szczególności Watykanem, plan wyjazdu objął jeszcze m.in. Wenecję, Florencję, Asyż i Monte Cassino. Wszystko to było możliwe dzięki środkom wypracowanym przez WTZ i ŚDS w Doruchowie oraz pomocy finansowej Starostwa Powiatowego.

Ł. Śmiatacz


© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®