Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 26/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
998

Pożary
    19 czerwca w Mącznikach doszło do, na szczęście, niewielkiego pożaru w budynku mieszkalnym. Dzięki szybkiej reakcji ogień, który pojawił się na strychu, nie zdążył się rozwinąć. Przypuszczalną przyczyną było zwarcie w instalacji elektrycznej. Straty ok. 300zł, uratowano mienie o wart. ok. 60.000zł.
*
     20 czerwca w Ostrzeszowie na ul. Pogodnej miał miejsce pożar koparki. Ogień powstał w komorze silnika prawdopodobnie wskutek nieszczelnego układu wydechowego. Straty ok. 200zł.
*
    Tradycyjnie już w Myjach paliła się (dwukrotnie) sucha trawa na skarpie kolejowej. Przyczyną mogła być iskra, która wydostała się z przejeżdżającego pociągu.

Zdążyła zwiać?
    18 czerwca do strażaków wpłynęła informacja, że w Ligocie, w jednym z ogródków zauważono żmiję. Jednostka, która się tam udała, przeszukała wskazane miejsce, jednak po żmii nie było już śladu.

Gniazdo na Kochanowskiego
    20 czerwca na ul. Kochanowskiego w Ostrzeszowie trzeba było usunąć gniazdo os z drzewa, które znajdowało się na posesji w pobliżu budynku mieszkalnego.

Nadłamane konary przy kościele
    24 czerwca strażacy wyposażeni w podnośnik hydrauliczny i spalinowe pilarki udali się do Bobrownik, aby usunąć nadłamane konary drzew przy kościele.

Niebezpieczne burze    W czwartek (21.06.) przez nasz powiat przetoczyły się bardzo niebezpieczne burze z obfitymi opadami i silnym wiatrem. Niestety nie obyło się bez szkód - najczęściej były to połamane konary i powywracane drzewa, które nierzadko blokowały drogi. Tak było m.in. na szlaku z Bukownicy do Grabowa. Tu strażacy w ulewnym deszczu pracowali prawie 4 godziny, aby udrożnić dość długi odcinek trasy wojewódzkiej nr 449. Zdarzały się również zalane piwnice (Mikstat) i inne.

Rob.© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®