Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 26/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
997

Zderzenie w Torzeńcu
    18 czerwca w Torzeńcu kierujący skodą fabią G. O. nie zachował wymaganych środków bezpieczeństwa, przez co zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym polonezem. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Na zamówienie czy dla siebie?
    W nocy z 21 na 22 czerwca w Ostrzeszowie na ul. Kwiatowej doszło do kradzieży czarnego audi A6 kombi wartości 60 tys. zł. Prowadząca dochodzenie w tej sprawie Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie prosi o kontakt wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy i okoliczności zdarzenia. Zgłaszać można się osobiście bądź za pośrednictwem telefonu (997-czynny całą dobę) lub poczty elektronicznej (janusz.szwarc@ostrzeszow.policja.gov.pl).

Uczcili początek wakacji
    22 czerwca w Ostrzeszowie na ul. Kwiatowej trzech nieletnich: R. K. lat 15, A. K. lat 13 i K. K. lat 12, traktując to pewnie jako dobrą zabawę, uszkodziło lakier forda ka. Straty oszacowano na 400 zł. KPP prowadzi postępowanie w sprawie tego bezmyślnego czynu.

Policja w dyskotece
    W nocy z 23 na 24 czerwca Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Kępnie przeprowadziły wspólne działania w obrębie największej, zlokalizowanej w Kobylej Górze dyskoteki naszego powiatu. W akcji wzięło udział 13 funkcjonariuszy z Ostrzeszowa, 4 policjantów grupy realizacyjnej z Kępna, 9 funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Poznaniu, a także przewodnik z psem przeszkolonym do wykrywania środków odurzających i psychotropowych z Ostrowa Wlkp. Skontrolowano 69 pojazdów i 203 osoby. W rękach policji znalazła się jedna osoba - 22-latek o inicjałach Ł. N., przy którym znaleziono 0,769 g amfetaminy oraz pięciu nietrzeźwych kierujących, w tym czterech nieletnich. (wyszczególnieni obok). Zatrzymano jedno prawo jazdy i dowód rejestracyjny, a także nałożono 10 mandatów karnych. Pozytywnie oceniono brak zdarzeń kryminalnych, czyli bójek, pobić czy rozbojów.
    -Wyniki przeprowadzonych działań wskazują wyraźnie na konieczność kontynuowania takich przedsięwzięć, pod kątem eliminowania przestępczości i aspołecznych zachowań - mówi rzecznik prasowy KPP Janusz Szwarc.
    W powiecie ostrzeszowskim jest z pewnością więcej miejsc, które należałoby wziąć pod lupę, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Miał dużo szczęścia
    23 czerwca w Ostrzeszowie na ul. Leśnej 21-latek M. F. zasiadający za kierownicą fiata bravy w trakcie wymijania z dafem stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w naczepę ciężarówki, a następnie zjechał na pobocze i zatrzymał się na przydrożnym drzewie. Przyczyną zdarzenia była najprawdopodobniej nadmierna, niedostosowana do panujących warunków prędkość. Sprawcę ukarano mandatem.

Nie zmieścił się w bramie
    24 czerwca w Korpysach 33-letni kierujący ciągnikiem ursus J. R. nie zachował ostrożności i podczas wyjeżdżania z posesji uszkodził betonowe opłotowanie. Toczy się postępowanie w tej sprawie.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
18.06. Ostrzeszów, ul. Al. Wolności, 38-letni kierowca mercedesa Bogusław M., 1,96 miligrama/l
18.06. Ostrzeszów, ul. Al. Wolności, 42-letnia rowerzystka Elżbieta N., 0,48 miligrama/l (jak się ponadto okazało, kobieta złamała również sądowy zakaz kierowania pojazdami)
18.06. Ostrzeszów, ul. Powstańców Wlkp., 39-letni rowerzysta Karol G., 1,36 miligrama/l
22.06. Ostrzeszów, ul. Wieluńska, 35-letni rowerzysta Mirosław R., pobrano od niego krew do badań
24.06. Kobyla Góra, 16-letni rowerzysta Mateusz K., 0,65 miligrama/l
24.06. Kobyla Góra, 16-letni rowerzysta Mateusz D., 0,22 miligrama/l
24.06. Kobyla Góra, 16-letni rowerzysta Feliks D., 0,16 miligrama/l
24.06. Kobyla Góra, 24-letni kierowca volkswagena golfa Ł. S., 0,81 miligrama/l© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®