Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 26/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Dzień Dziecka ze strażakami

    Ochotnicza Straż Pożarna w Tokarzewie dba o to, aby każde ważniejsze święto było w tej miejscowości odpowiednio obchodzone. Kolejnym na to dowodem był festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany 3 czerwca we współpracy z Radą Sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich.


    Co zrozumiałe, przeważały atrakcje pośrednio lub bezpośrednio związane z pożarnictwem. Jedną z głównych rozegranych konkurencji był strażacki tor przeszkód. Dwuosobowe drużyny miały za zadanie przebiec kilkadziesiąt metrów, po drodze przechodząc przez ciągnikową oponę, a następnie strumieniem wody z ręcznej hydronetki strącić pięć puszek. Najwięcej problemów sprawiał zawodnikom właśnie ten ostatni element. Nie zawsze udawało się wytworzyć wystarczająco duże ciśnienie wody, a i z mierzeniem do celu bywało różnie. Bardzo ważne okazało się wzajemne zrozumienie i zgranie danego tandemu startujących. Trudno się zatem dziwić, że zwycięstwo przypadło rodzeństwu. Nagrodą była statuetka wręczona przez komendanta OSP Tokarzew Andrzeja Kempę. Kiedy minizawody dobiegły końca, uwaga zgromadzonej publiczności skupiła się na tajemniczym fiacie 126p, zaparkowanym niemal pośrodku placu przed remizą. Po chwili wszystko stało się jasne. Poczciwy "maluch" był najważniejszym, obok oczywiście przebywającego w nim człowieka, rekwizytem pokazu przygotowanego przez jednostkę OSP w Doruchowie. Strażacy w efektowny i sugestywny sposób zainscenizowali akcję ratowniczą będącą wynikiem wypadku samochodowego. Chodziło nie tyle o dobrą zabawę, co o upowszechnienie właściwych zachowań w takich sytuacjach.


    Członkostwo w OSP to obecnie już nie tylko wyjazdy do pożarów i wypadków drogowych. To także inne, różnorakie formy aktywności. Potwierdzeniem tej tezy był dynamiczny pokaz taneczny w wykonaniu grupy dziewczyn współtworzących Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Doruchowie. Sporym powodzeniem cieszyła się strzelnica, a także ognisko, w którym można było piec kiełbaski. Nie brakowało chętnych do udziału w grach i zabawach, zwłaszcza że każdy z ich uczestników otrzymywał upominek. Rozpoczęto oczywiście od nieśmiertelnego biegu w workach.


    Chociaż niebo straszyło nieco chmurami, nikt się tym specjalnie nie przejmował. Liczyły się przede wszystkim dobre humory, a poza tym przygotowano wyjście awaryjne - przeniesienie imprezy do sali OSP.

Ł. Śmiatacz© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®