Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 25/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Czy tylko głupi żart?

    W okresie, gdy tworzyła się nowa rzeczywistość społeczna, rynkowa i polityczna, niejako "modne" było też straszenie podłożoną bombą. Pamiętamy doskonale takie fałszywe alarmy, szczególnie w szkołach - ewakuacje, policjanci z psem, i ustalani wkrótce sprawcy - zwykle jacyś małoletni, którzy bawili się kosztem innych.
    Tym razem scenariusz był nieco inny. Telefon, a właściwie trzy telefony z informacją o podłożonej bombie otrzymali mieszkańcy prywatnej posesji w Ostrzeszowie.


    16 czerwca ok. 13.20 Policja odebrała zgłoszenie o tym fakcie od pokrzywdzonego.
    Nieco później, bo o godz. 14.00 zgłoszenie otrzymali strażacy, którzy po przybyciu na miejsce zajęli się wraz z policją zabezpieczeniem terenu akcji, aż do momentu przybycia pirotechnika. Przeszukano budynek, obejście i nie stwierdzono "obecności" materiałów wybuchowych.
    W stan gotowości postawione zostało również pogotowie ratunkowe.


    Trwają dalsze działania w tej sprawie.
    Mamy nadzieję, że policji uda się ustalić i zatrzymać sprawcę zamieszania, który naraził mieszkańców domu na Klonowej na stres, a nas - wszystkich podatników, pewnie i swoją rodzinę, na spore koszty. Skoro chciał w ten sposób wyróżnić się spośród normalnych obywateli, chętnie opublikujemy jego dane i zdjęcie na pierwsze stronie "Czasu".
    A może w całej sprawie jest jakieś drugie dno?

sm© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®