Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 23/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Poznańskie drużyny chcą do Ostrzeszowa...

    To wcale nie żart. Przy okazji finałów Ligi Szkolnej (pisałem o nich w ostatnim numerze CzO) miałem okazję na ten temat rozmawiać z kapitanami z Poznania i Konina, a przy tym na bieżąco konsultować się z prowadzącym kaliską "okręgówkę" Zenonem Kaczmarkiem. Poznańska Liga Okręgowa podzielona jest na kilka grup - duża liczba rozgrywanych meczów jest również bolączką niektórych tamtejszych zespołów. Składy drużyn są bardzo zróżnicowane - zróżnicowane są również oczekiwania. Niestety o ile dla "emerytów" piątkowe mecze stanowią "świętość" wyczekiwaną przez resztę tygodnia i teamy takie nie zgodzą się na zmiany (32 rozdania i ani jednego mniej - wszak zapłacili wpisowe do ligi!) - tak dla opiekuna drużyn młodzieżowych, cotygodniowe rozwożenie podopiecznych do domów (kończące się często po północy!) sprawia, że udział w rozgrywkach przestaje być przyjemnością. Rozwiązaniem byłaby zmiana systemu rozgrywek, ale w dużej, podzielonej na grupy lidze nie jest to łatwe do przeprowadzenia. Stąd pomysł przyłączenia się do ligi kaliskiej... - znaczy do Ostrzeszowa (to dla poznaniaków tożsame). Pomysł stanowi również świetne rozwiązanie dla brydżystów z Konina (z rozgrywek w dotychczasowym kształcie drużyna KTB chce się wycofać). Konkrety: w rozgrywkach kaliskiej ligi okręgowej grałyby: Dąbrówka Amu Mera Poznań (spadkowicz z 3 ligi), sobotni "awansowicz" do okręgówki Dąbrówka Gimnazjum, Dąbrówka VII LO, jeszcze jedna nowo utworzona drużyna Dąbrówki, Kaliniec Kalisz, KTB Konin, Progress II Ostrzeszów, Jelonki Ostrzeszów, Helvetia Wieruszów, Klub Nauczyciela Ostrów Wlkp. Razem 10 drużyn. Grałyby po 18 spotkań (mecz i rewanż). Granie odbywałoby się w soboty podczas trzymeczowych (po 24 rozdania) kotłów. Cztery kotły grane byłyby w Ostrzeszowie, jeden w Poznaniu i jeden w Koninie. Zamiast 18 poniedziałków, brydżyści poświęcaliby 6 sobót i po "po ptoku", jak mawiał baca...
    Propozycja jest na tyle atrakcyjna, że na pewno zyska poparcie reszty kapitanów. Nie bez znaczenia jest również, że taki system rozgrywek wzmocniłby pozycję naszego miasta jako brydżowego ośrodka. Także zastrzyk nowej krwi (drużyny młodzieżowe) powinien mieć pozytywny wpływ na postrzeganie brydża jako dyscypliny sportu. Marzy mi się jeszcze maszyna do rozdawania kart, prowadzenie klasyfikacji butlera itp. ale i bez nakładów finansowych (maszynka kosztuje 16 tys. złotych - choć po renowacji u producenta można kupić już za 1000 euro) przed brydżem w naszym mieście rysują się dobre perspektywy.

Wyniki z Astry
    W miniony czwartek grało 7 par (mało!), a najlepiej wypadli:

1. Tomasz Dorobek Progress II Ostrzeszów 57.50 %
Jerzy Ofierski Progress II Ostrzeszów
2. Adam Duchnik Klub Nauczyciela Ostrów Wlkp. 53.21 %
Remigiusz Kaźmierczak Jelonki II Ostrzeszów
3. Zenon Gania ZKS GRZELAK Opole 50.27 %
Grzegorz Adamek ZKS GRZELAK Opole

    Reszta wyników i historie par jak zwykle na http://jelonki.no-ip.info

    Zapraszam na kolejny czwartkowy turniej (ustaliliśmy, że 7 czerwca gramy!), spotykamy się w Klubie Szkoły Języków Obcych ASTRA, początek jak zwykle o 17.30.
    Przypominam również, że w najbliższy poniedziałek (11.06), także o 17.30 gramy w Ostrzeszowie turniej z cyklu Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(MP)© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®