Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 21/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Sukces ostrzeszowskiej wokalistki: Małgorzata Dytfeld druga w Śmiglu

    Małgorzata Dytfeld to jedna z najzdolniejszych ostrzeszowskich wokalistek młodego pokolenia. Co ważne, jej talent doceniany jest daleko poza granicami rodzinnego miasta. 5 maja została laureatką drugiego miejsca na czwartym w ogóle, a pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży "Muzol" w Śmiglu.


    Spośród 150 nadesłanych zgłoszeń (kaset demo) komisja zakwalifikowała do konkursu 68 osób. Godnym podkreślenia jest fakt, że Ostrzeszów reprezentowało aż pięć wokalistek: Daria Kaczor, Patrycja Nowicka, Monika Aksamska, Milena Jędrzejewska i właśnie Małgosia. Pierwsze cztery startowały w kategorii wiekowej 14-16 lat, ostatnia natomiast w kategorii najstarszej 17-19 lat. Małgosia zaśpiewała utwór z repertuaru jednej ze swoich ulubionych piosenkarek, a mianowicie "Gram o wszystko" Ewy Bem. Słuchając swoich konkurentów na próbach, niemal straciła wiarę, że może coś osiągnąć. Na scenie, jak zwykle, pokazała jednak pełnię swoich możliwości i jurorzy nie mogli mieć wątpliwości, komu przyznać jedną z głównych nagród. A trzeba dodać, że jury tworzyły znakomitości świata muzycznego, w tym szef słynnego Alex Band Aleksander Maliszewski i kierownik artystyczny rozgłośni radiowej w Chicago Eugeniusz Latusek. Nasza przedstawicielka znalazła się w gronie 20 laureatów Festiwalu, pochodzących m.in. z Leszna, Wrocławia, Piły, Lubina i Krosna. W nagrodę otrzymała nowoczesny radiomagnetofon typu boombox. Równie ważna, a może nawet ważniejsza była możliwość nabycia nowych doświadczeń.
    M. Dytfeld mieszka w Ostrzeszowie. Jest uczennicą Zespołu Szkół nr1. Jej przygoda ze śpiewaniem rozpoczęła się, kiedy miała 13 lat, od udziału w "Ostrzeszowskim Idolu". Do eliminacji przystąpiła bez specjalnego entuzjazmu, a nawet ze złością. Z oporami uległa namowom mamy. Opłaciło się jednak. Dotarła do finału i została dostrzeżona przez Renatę Nowicką, która zaproponowała jej współpracę. Śpiewanie to bardzo ważny element życia Małgosi. Oprócz odbywających się dwa razy w tygodniu prób z R. Nowicką i pozostałymi koleżankami, stara się codziennie ćwiczyć w domu. Pracowitość to więc jeden z głównych, obok talentu, kluczy do jej sukcesu. R. Nowicka podkreśla też niesamowitą skromność swej podopiecznej.
    Drugie miejsce w Śmiglu to jak dotąd najważniejsze osiągnięcie Małgosi. Na pewno jednak nie ostatnie, ponieważ ma ona wszelkie predyspozycje, aby podbijać nie tylko lokalne estrady. No, może za wyjątkiem większej dozy pewności siebie. Ale tego z pewnością będzie przybywać z każdym kolejnym udanym występem.

Ł. Śmiatacz© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®