Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 18/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
IV Mistrzostwa Klubu Kulturystycznego "Gladiator":
Konkurenci Pudzianowskiego

    21 kwietnia kinoteatr "Piast" po raz kolejny stał się areną rywalizacji najsilniejszych ludzi Ostrzeszowa. Odbyły się wtedy IV Mistrzostwa Klubu Kulturystycznego "Gladiator" w konkurencji wyciskania sztangi leżąc. Stawka zawodników liczyła trzech juniorów (do 21 lat), czterech seniorów (21-40 lat) i dwóch weteranów (pow. 40 lat).


    Pod nieobecność ubiegłorocznego triumfatora Grzegorza Małeckiego szansę wykazania się otrzymali inni. Jako pierwszy do ławeczki podszedł stały uczestnik Mistrzostw Artur Nowicki. Bez większych problemów poradził sobie ze sztangą ważącą 60 kg, a następnie o 15 kg cięższą. Podbudowany zadysponował 82,5kg, ale w tym momencie "zaczęły się schody". Mimo wielkiej ambicji musiał uznać wyższość tego ciężaru. Inny junior, tegoroczny maturzysta Radosław Bajko, osiągnął nieco więcej. W trzech kolejnych podejściach zaliczył 85, 90 i 95 kg. Wiele wskazywało więc na to, że jako pierwszy tego dnia osiągnie 100kg. Niestety, tym razem sztanga okazała się już zbyt ciężka. To, co nie udało się R. Bajko, zrobił Damian Kurzawa, i to z okładem. Najcięższy z juniorów już przy pierwszym boju zadysponował 110 kg. 115 i 120 kg też nie nastręczyły mu trudności. Co prawda 125 kg przerosło jego siły, ale i tak miał się z czego cieszyć, ponieważ zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.


    Najostrzejsza i zarazem najbardziej emocjonująca walka rozegrała się w gronie seniorów. W tej kategorii wyciśnięcie 125 kg dawało zaledwie czwarte miejsce. Taki właśnie wynik uzyskał Dawid Kosmala. Znacznie lepiej poradził sobie Błażej Lesiewicz. Wszystkie jego boje były udane, a w ostatnim z powodzeniem zmierzył się z ciężarem 142,5 kg. W ten sposób zapewnił sobie najniższy stopień podium. Samymi udanymi bojami może pochwalić się także zdobywca srebrnego medalu Sławomir Gałach (140 kg, 150 kg, 155 kg, 160 kg). Najdłużej czekaliśmy na wyjście Marcina Połomskiego. Trudno się dziwić, skoro zaczynał tam, gdzie inni kończyli lub nie dochodzili tj. od wagi 150 kg. Kiedy wycisnął 160 kg, było jasne, że zwycięstwo ma w kieszeni, ponieważ jest lżejszy od S. Gałacha. Postanowił jednak dalej walczyć o jak najlepszy wynik. Szczytem możliwości M. Połomskiego okazało się 170 kg. Niepowodzeniem zakończyło się bowiem podejście do 172,5 kg. Triumf w najsilniej obsadzonej kategorii zawodów i pobicie rekordu życiowego to chyba jednak wystarczająca rekompensata za to niewielkie potknięcie. Warto przypomnieć, że na ubiegłorocznych Mistrzostwach M. Połomski zajął drugie miejsce z rezultatem 150 kg. Postęp jest więc bardzo widoczny.


    W kategorii weteranów znakomicie zaprezentował się Jerzy Andrzejewski. Cztery udane boje muszą budzić respekt. Tym bardziej że w ostatnim wycisnął 155 kg. W zwycięstwie starał się przeszkodzić J. Andrzejewskiemu Wiesław Bażyk, ale taki sam wynik jak rywala plus większa waga ciała dały mu tylko drugie miejsce.


    Zgodnie z zasadą, że nie zmienia się zwycięskiego zespołu, nad prawidłowym przebiegiem Mistrzostw czuwała ta sama co zwykle ekipa: Zenon Jakubowski - sędzia główny, Andrzej Ślęzak i Jan Zieliński - sędziowie oceniający oraz Janusz Suwniczak - sędzia techniczny. Pewnym nowum stało się zaangażowanie Jerzego Szulczyńskiego w roli konferansjera. Dzięki temu impreza nabrała bardziej rozrywkowego charakteru. Dobrym posunięciem okazało się też wprowadzenie pewnych zmian organizacyjnych. Sprawiły one, że rywalizacja przebiegała sprawniej i śledziło się ją z większym zainteresowaniem. Na szczególną uwagę zasługuje jednak rosnące zainteresowanie imprezą ze strony publiczności. W porównaniu z poprzednimi latami znacznie mniej miejsc świeciło pustkami. Na jednym z nich zasiadł starosta Lech Janicki. Pewnie można wskazać kilka elementów, które uczyniłyby Mistrzostwa jeszcze atrakcyjniejszymi (np. tablica świetlna prezentująca wyniki kolejnych bojów), ale są to stosunkowo mało istotne detale. Ogólna ocena pozostaje bowiem wysoka.

Wyniki IV Mistrzostw Klubu Kulturystycznego "Gladiator"
Juniorzy
    I miejsce Damian Kurzawa (waga ciała 91,3 kg) - 120 kg
    II miejsce Radosław Bajko (waga ciała 76 kg) - 95 kg
    III miejsce Artur Nowicki (waga ciała 79 kg) - 75 kg

Seniorzy
    I miejsce Marcin Połomski (waga ciała 87 kg) - 170 kg
    II miejsce Sławomir Gałach (waga ciała 99 kg) - 160 kg
    III miejsce Błażej Lesiewicz (waga ciała 89,3 kg) - 142,5 kg
    IV miejsce Daniel Kosmala (waga ciała 92,3 kg) - 125 kg

Weterani
    I miejsce Jerzy Andrzejewski (waga ciała 86,6 kg) - 155 kg
    II miejsce Wiesław Bażyk (waga ciała 97,2 kg) - 155 kg

Ł. Śmiatacz© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®