Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 18/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Łowisko "Świtoń" zaprasza

    W 23. numerze "CzO" z dn. 7 czerwca 2006r. w materiale pt. "Lasy, stawy i oswojone dziki - tam warto pojechać" napisaliśmy o tym, jak podczas ciężkiej zimy panowie Jan Majchrzycki i Marian Lewek znaleźli dwa małe, zmarznięte dziki. Dali im schronienie i opiekę. Dziś dziki są już duże.


    Zajrzeliśmy do nich ponownie. Łowisko "Świtoń" zrobiło się jeszcze piękniejsze. Wśród lasów, nad czystą wodą znajdują się stanowiska dla wędkarzy, specjalne zadaszenia przeciwdeszczowe, stoliki, ale główną atrakcją jest piękna przyroda i czyste powietrze.


    Pan Majchrzycki z dumą opowiada o wszystkich "nowościach" na łowisku, a przede wszystkim o rybach, które łowić tu można bez końca. Stawy bowiem zostały zarybione karpiem i amurem. Zdarzają się amury mierzące ok. 1 m, karpie nawet 7- kilogramowe, a okonie 40-centymetrowe.


    Ryby pochodzą z legalnego źródła - z kół rybackich, a więc są zdrowe.
    Można także podziwiać łabędzie, które traktują te stawy jak swoje. Zadomowiły się tutaj też dwie pary orłów bielików.


    A dziki? To już duże zwierzęta i muszą przebywać w bezpiecznej zagrodzie. mimo ich wielkości, p. Marian, jak dawniej, bawi się z nimi i jest pewien, że nie zrobią mu krzywdy. Choć patrząc na te "dzicze czułości" można odnieść całkiem inne wrażenie.
    Panowie Jan i Marian zapraszają wszystkich do swojego królestwa na łowienie ryb, grillowanie, relaks nad wodą. Całodzienny pobyt z łowieniem ryb kosztuje tylko 5zł, a można mieć wędek, ile się chce. Poza tym rodzina wędkarza, dzieci mają wstęp wolny

    Ze względu na to, że panowie wzięli na siebie ciężar opieki nad dzikami, ponawiamy apel o wsparcie tej akcji.
    Kto chciałby pomóc, proszony jest o kontakt: Jan Majchrzycki, tel. 605 066 769.

sm© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®