Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 16/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE W KOŚCIELE POLSKOKATOLICKIM
W KOTŁOWIE I W STRZYŻEWIE

    26, 27, 28 marca 2007r. Kościół polskokatolicki przeżywał swoją doroczną uroczystość - rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Rekolekcjonistą był ks. dziekan Tadeusz Urban z Bydgoszczy, który przez trzy dni głosił Słowo Boże. Licznie zgromadzone dzieci, młodzież oraz dorośli modlili się w skupieniu, przygotowując się do świąt wielkanocnych. Otwarcia rekolekcji dokonał proboszcz parafii ks. Julian Kopiński, który wyraził swoją radość z tak licznego udziału parafian. Potem odbyła się Msza Święta z nauką wygłoszoną przez ks. Tadeusza Urbana. W drugim dniu rekolekcji przeżywaliśmy Drogę Krzyżową, przeżywaliśmy mękę i cierpienie Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza Święta zakończyła się adoracją krzyża. W ostatnim dniu rekolekcji odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich zgromadzonych oraz parafii i parafian. Na koniec homilii ks. proboszcz życzył całej społeczności parafialnej, aby podążali za Chrystusem poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Pani Kotłowskiej, która nieustannie czuwa i broni naszej parafii i parafian. Podziękował księdzu rekolekcjoniście za przyjazd i przekazane Słowo Boże, a także wszystkim wiernym, katechetkom i nauczycielom za wspólną modlitwę w intencji naszego Kościoła i parafii, oraz panu organiście, który uświetniał nasze spotkania muzyką. Delegacje dzieci i młodzieży wyraziły swą wdzięczność i obdarowały księży bukietami kwiatów. Na zakończenie ks. Tadeusz Urban złożył wszystkim parafianom życzenia z okazji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego.    Rekolekcje upłynęły w bardzo przyjemnej atmosferze, a Słowo Boże na długo pozostanie w naszych sercach.

Dominika Dera© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®