Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 16/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Szklana przeszkoda na 11

    W czwartek (12 kwietnia) przez blisko 7 godzin zablokowana była nasza krajowa 11 na odcinku Ostrzeszów - Antonin. Przyczyną była kolizja ciężarowego volvo (z przyczepą), do której doszło tuż za Niedźwiedziem. Kierowca białej ciężarówki na częstochowskich numerach zjechał gwałtownie na prawe pobocze, nie chcąc doprowadzić do czołowego zderzenia z nieprawidłowo wyprzedzającym, nieustalonym samochodem (oddalił się z miejsca zdarzenia), który jechał z przeciwnego kierunku. Niestety, gdy kierowca volvo powracał na swój pas ruchu, przyczepą nieźle "zamiotło",S na skutek czego przewróciła się i zatarasowała całkowicie ruchliwą drogę.


    Po pewnym czasie na miejscu zdarzenia oprócz policji i straży, pojawił się również dźwig, który próbował podnieść przeszkodę z drogi. Niestety, tej próby nie wytrzymała konstrukcja przyczepy i ładunek (szklane słoiki) zaczął wysypywać się na pobocze. W uprzątnięcie i zabezpieczenie miejsca zdarzenia dużo pracy i czasu włożyły nasze służby. Na te kilka godzin zorganizowano objazd drogą wojewódzką nr 444, przez Szklarki.


    W zdarzeniu na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń, choć mogło się to skończyć zupełnie inaczej - przy czołowym zderzeniu z ciężarówką, kierowca/pasażerowie auta, które nieprawidłowo wyprzedzało, jak i sam kierowca volvo, byliby poważnie zagrożeni; przyczepa, która sunęła na boku po jezdni kilka metrów, mogła również uderzyć w inny, przypadkowy pojazd. Ostatecznie skończyło się na poważnych stratach materialnych na szkodę jednej z prywatnych firm (straty są w trakcie ustalania).


    Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.

rob.© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®