Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 15/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Nieszczęście w Mąkoszycach


    Blisko 9 godzin strażacy gasili pożar, jaki wybuchł w czwartkowe przedpołudnie w Mąkoszycach. 56 ratowników, którzy walczyli z płomieniami i dymem, miało bardzo trudne zadanie, ponieważ ogniem objęte były hale produkcyjne jednego z zakładów meblowych, w którym znajdowały się łatwo palne materiały: drewno, płyty wiórowe, materiały obiciowe, pianki. Silny wiatr, kierujący płomienie w stronę budynków mieszkalnych, nie ułatwiał zadania. Strażacy robili wszystko, by ogień nie zaatakował domu i sąsiadujących z nim zabudowań, na szczęście udało się.

    Niestety, straty są i tak ogromne, szacuje się je na ok. 1 milion złotych (w tym budynki ok. pół miliona). Spaliły się meble oraz materiały i maszyny do ich produkcji, zniszczeniu uległa konstrukcja dachu, ściany budynków i hal o pow. ok. 2500m2. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

    Strażacy przypuszczają, że przyczyną pożaru było zaprószenia ognia podczas prac związanych z montażem instalacji wyciągu trocin, ale zaznaczają również, że trwa dochodzenie w tej sprawie.

    Współczujemy wszystkim, których dotknęło to nieszczęście.

(rob)© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®