statystyka

R    E    K    L    A    M    A

Numer 13/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
"VICTORIA" PRZYWIOZŁA CENNE TRZY PUNKTY Z ODOLANOWA

Niedzielny mecz w klasie okręgowej pomiędzy "Odolanovią" Odolanów a "Victorią" Ostrzeszów toczył się przy bardzo silnym, porywistym wietrze.
    Losowanie boisk na początku meczu szczęśliwie wygrał kapitan jedenastki ostrzeszowskiej Tomasz Śmieiński i to goście rozpoczęli grę z wiatrem. Jednak nasza drużyna nie potrafiła wykorzystać tak silnego atutu. Do przerwy gra była nieciekawa ze strony obu zespołów.
    Ostrzeszowianie razili niecelnością i niedokładnością w rozgrywaniu piłki.
    Akcje zaczepne nie zazębiały się, a na dodatek zdarzały się drobne wpadki w grze obronnej.
    Jedna sytuacja w czwartej minucie gry na pewno pozostanie w pamięci obserwatorów tego spotkania. Wtedy to akcję lewą stroną boiska przeprowadzili zawodnicy ostrzeszowscy.
    Po krótkiej wymianie piłek strzał z narożnika pola karnego oddał Radosław Dolata. Piłka zatoczyła łuk i z dużą siłą zmierzała do bramki. Piękną paradą popisał się bramkarz odolanowski, który sparował piłkę na bok.
    W odwecie po kilku minutach, dla odmiany prawą stroną boiska, doskonałą sytuację strzelecką stworzyli gospodarze. Ich napastnik znalazł się sam na sam z Andrzejem Latańskim. Bramkarz ostrzeszowski skrócił kąt strzału, wyszedł z bramki i pewną interwencją zapobiegł utracie bramki.
    To było ostrzeżenie ze strony miejscowego zespołu, że nie można go lekceważyć i że groźny on będzie po zmianie stron.
    Po przerwie "Victoria" wyszła na drugą połowę meczu jako całkiem inny zespół. Nastawiony na grę techniczną, pozwalającą uzyskać dominację w środku pola.
    Grając pod wiatr, ale mając bezapelacyjną przewagę, jeśli chodzi o umiejętności czysto piłkarskie, goście zdobyli nie tylko przewagę, ale również bramki.
    Stało się to w ciągu pierwszych 10 minut po sygnale na rozpoczęcie drugiej części spotkania. Najpierw Kamil Franikowski po pięknej indywidualnej akcji Macieja Stawińskiego strzelił w długi róg bramki i było 1:0. Za chwilę ten sam zawodnik przeprowadził indywidualną akcję, wbiegł z piłką w pole karne i został podcięty z tyłu. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Arkadiusz Jarczak.
    W 55. minucie dwójkową akcję napastników ostrzeszowskich wykończył Maciej Stawiński i było już 3:0. Później, aż do końcowego gwizdka sędziego, gra prowadzona była pod dyktando "Victorii".
    Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w końcowych momentach zawsze brakowało precyzji lub dobrze bronił Zawidzki - bramkarz "Odolanovii". Największe niebezpieczeństwo groziło odolanowianom ze strony Franikowskiego, Stawińskiego, Dolaty i Kozicy. To oni co chwila demontowali obronę gospodarzy.
    W końcówce meczu na boisku pojawili się zmiennicy: Orzeszyna i kolejni debiutanci w zespole "Victorii": Mateusz Kozłowski, Mateusz Góra, Bartłomiej Dymała.
    Orzeszyna był wartościowym zmiennikiem Barańskiego, który musiał zejść z boiska z powodu kontuzji, a Kozłowski i Góra mogli wpisać się na listę strzelców, ale w decydujących momentach zabrakło im doświadczenia i umiejętności.
    Dymała to ambitny napastnik pozyskany w przerwie zimowej z LZS Siedlików.
    Szkoda, że w końcówce meczu Zenon Kozica otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Nie wystąpi on w jakże ważnym meczu z Orłem Mroczeń w następną niedzielę o godzinie 16. 00 na boisku w Ostrzeszowie.
    Kolejne spotkanie mistrzowskie również odbędzie się na stadionie OSiR, a przeciwnikiem w Wielką Sobotę będzie Barycz Janków Przygodzki (godz. 11. 00).
    "Victoria" - Latański - Śmieiński, Łakomy, Bierski, Kozica - Dolata, Jarczak (85, Kozłowski), Barański (70, Orzeszyna) - Franikowski (85, Góra), Stawiński
    Bramki : Frankowski 47. minuta, Jarczak (rzut karny) - 51. minuta, Stawiński - 55. minuta
    Żółte kartki: Stawiński, Kozica - 2, Łakomy
    Czerwona kartka: Kozica