Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 13/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
V Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Grabowie:
Najmłodsi piosenkarze na start

    Około trzydzieścioro cztero, pięcio i sześciolatków wzięło udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, jaki 17 marca, już po raz piąty, odbywał się w Grabowie n.Prosną. To jedna z najważniejszych imprez organizowanych co roku przez tamtejsze Przedszkole Sióstr Salezjanek przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury.


    Głównymi bohaterami tego sobotniego popołudnia były oczywiście śpiewające przedszkolaki, ale radosną atmosferę wspólnie z nimi budowała, zdominowana przez rodziców, publiczność. Zjawili się też goście honorowi: wizytator Kuratorium Oświaty Irena Dobra, przedstawicielka Zgromadzenia Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wlkp. Janina Jarosz, członek Zarządu Powiatu Jan Puchała, wiceprzewodniczący Rady Gminy Zenon Palat, radny Piotr Kucharski oraz nauczycielka Janina Masłowska. Ich rola nie ograniczała się jednak tylko do uświetnienia imprezy swoją obecnością. Organizatorzy powierzyli im odpowiedzialne zadanie oceny występów. W repertuarze Festiwalu znalazły się same przeboje z dziecięcego śpiewnika. Wykonywali je przede wszystkim soliści, choć nie zabrakło też jednego kwartetu i dwóch duetów. Na każdego uczestnika czekały rzęsiste brawa, a także słodki upominek i dyplom wręczany przez niezwykle sympatycznego słonia o imieniu Dino. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury udało się na obrady, a zgromadzone w grabowskim Domu Strażaka dzieciaki uraczono kolejną niespodzianką. Na scenie rozpoczął się muzyczno-taneczny Bzik Show, którego największa gwiazda to sam Kaczor Donald. W takim towarzystwie czas mija bardzo szybko, więc ani się obejrzeliśmy, a już przyszła pora na ogłoszenie wyników.


    -Komisja miała nie lada orzech do zgryzienia - przyznała szczerze I. Dobra. - Wszystkie dzieci są dzisiaj zwycięzcami. Pięknie śpiewały, były bardzo odważne, miały ogromne poczucie rytmu, no i przede wszystkim pięknie wyglądały. Wszystkie dzieci zasłużyły na pierwsze miejsce, ale niestety komisja musiała dokonać wyboru.


    A wybór ten musiał być naprawdę niezwykle trudny, skoro przyznano aż dwa pierwsze miejsca. Nagrody główne trafiły do 5-latek: Agnieszki Haręży, która śpiewała o "Skaczących nutkach" oraz do Julii Biel, mówiącej o sobie "Mała strojnisia". Miejsce drugie zajęła 6-letnia Zosia Gorzelanna, skarżąca się: "Znów dzień miałam nieudany", a trzecie 4-letnia Weronika Sabatowska zachwalająca "Witaminki". Na liście laureatów znaleźli się ponadto zdobywcy wyróżnień: 6-letnia Aleksandra Niełacna za piosenkę "Bursztynek" i 5-letni Jakub Gotfryd za "Rock and roll pięciolatka". Zwycięzcy zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi oraz czymś chyba jeszcze cenniejszym - możliwością reprezentowania gminy Grabów na zbliżającym się Powiatowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Oby poszło im tak samo dobrze jak u siebie.

Ł. Śmiatacz© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®