Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 11/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
KOBIETOM W DARZE TANIEC I ŚPIEW


    Taniec i śpiew ofiarowała ostrzeszowska młodzież mieszkankom miasta, które skorzystały z zaproszenia Ostrzeszowskiego Centrum Kultury i postanowiły lekko i przyjemnie spędzić to świąteczne dla nich popołudnie. To jeszcze nie było wszystko, czym w dziedzinie estradowej może się OCK pochwalić, ale większość młodych wykonawców powinna być ukontentowana. Czy takie samo odczucie mieli też widzowie? - W większości pewnie tak, bo zarówno te najmniejsze gwiazdeczki, jak i już uznane młodzieżowe gwiazdki prezentowały poziom, jaki śmiało określić można słowem - przyzwoity.


    Koncert rozpoczęła właśnie jedna z tych uznanych w okolicy młodych artystek - Gabrysia Przygoda, dysponująca czystym, ciepłym głosem. W jej wykonaniu usłyszeliśmy światowy przebój "Zakochana kobieta" oraz stary polski hit - "Kawiarenki". Gdy umilkły brawa dla Gabrysi, sceną zawładnęły najmłodsze gwiazdeczki tutejszego Centrum. To grupa taneczna doskonaląca swe umiejętności pod okiem p. Eweliny Kuźnik. Ich nieco starsze koleżanki, z zespołów tanecznych o dość frapujących nazwach: "Crazy Stars" (Szalone Gwiazdy) i "Nic" również pokazały wiele spontaniczności i tanecznego wdzięku. Na scenie kinoteatru miały okazję zaprezentować się publiczności również wokalistki, przygotowywane do wspólnych i solowych występów przez Krzysztofa Kanteckiego. Dziewczyny potwierdziły, że nieźle już potrafią śpiewać, co brawami doceniła publiczność. Innym rodzajem sztuki, jaki można było podziwiać, był teatr. Bawiła się w niego młodzież z Gimnazjum nr2 w Ostrzeszowie. Ich uwspółcześnione wersje bajek Brzechwy ("Kaczka Dziwaczka" i "Na straganie") miały w sobie spory ładunek humoru, wzmocniony aktorskim talentem młodzieży. Talent, lecz tym razem do tańca nowoczesnego, posiadają także ich starsi koledzy z ZS nr2. Występując jako zespół taneczny "Dors", zaskoczyli wszystkich śmiałą, ciekawą choreografią. Koniec koncertu znowu był śpiewający. Wokalną klamrą spięła go Gabrysia Przygoda, która zaczynała i kończyła ten dedykowany kobietom koncert. W finale zaprezentowała polskie przeboje sprzed lat - "Za wszystkie noce" i "Kasztany".


    Gospodarzami imprezy byli Mirosława Rzepecka i dyrektor OCK - Artur Derewiecki.


    Sądzę, że koncert, choć pewnie nie dostarczył głębokich przeżyć artystycznych, był imprezą stanowiącą miłą odskocznię od codzienności, a przecież tego Paniom nie tylko w Dniu Kobiet potrzeba.

K. Juszczak© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®