Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 10/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Jak mężczyzna powinien dbać o siebie?

Maria Maciaczyk
emerytka


   Moim zdaniem prysznic, golenie to podstawa. Poza tym ważne są też dobre kosmetyki i dobry fryzjer, odpowiednie dla urody strzyżenie - mężczyzna zarośnięty wygląda bardzo niedobrze, fryzjera powinien więc odwiedzać dość często. Wąsy i broda - raczej niekoniecznie - chyba, że wyjątkowo dobrze wygląda z zarostem i potrafi o niego odpowiednio zadbać. Mężczyzna może także korzystać z salonu kosmetycznego, czemu nie, zwłaszcza jeśli ma problemy z cerą. Jednak nie jest dobrze, jeśli mężczyźnie chodzi tylko o urodę - z niczym nie należy przesadzać, także z odwiedzinami u kosmetyczki.

Barbara Ambroży
emerytowana nauczycielka


   Woda i mydło nie wystarczy, powinien także stosować kosmetyki męskie i często chodzić do fryzjera, nie wspomnę już o dezodorantach i podobnych środkach. Mężczyzna powinien być zadbany i pachnący - myślę, że to dobry sposób na kobiety. Zawsze liczy się pierwsze wrażenie, więc to, co mężczyzna ma na sobie, też nie jest bez znaczenia, powinien dbać o strój, mieć wyczyszczone buty, wyprasowane spodnie, czystą koszulę. Wiele zależy od tego, gdzie pracuje, powinien umieć dostosować strój do okoliczności. Uważam, że mężczyzna od czasu do czasu może korzystać z usług salonu kosmetycznego, zwłaszcza młodsi panowie, którzy mają problemy z cerą powinni nawet odwiedzić dermatologa. Co do solarium, to nie jestem jego zwolenniczką - można je zastąpić innymi środkami, np. samoopalaczem, ale, owszem, mężczyzna lepiej wygląda, gdy jest opalony, zwłaszcza latem. Powinien także dbać o swoją tężyznę fizyczną, ale bez przesady, zbyt wyrobione bicepsy rażą - powinien być silny, ale nie musi mieć postury Pudzianowskiego.

Klaudia Niesyczyńska
uczennica Gimnazjum nr 1


   Najważniejsze, żeby chłopak się mył, perfumował - ważny jest zapach. Myślę, że raczej nie powinien korzystać z usług kosmetyczki, chyba że ma kłopoty z cerą, np. trądzik. Wtedy jak najbardziej wskazane są kosmetyki, które mu pomogą, jednak kremy, puder oczywiście odpadają. Co do stroju, to wolę, jeżeli mężczyzna ubiera się "na sportowo". Fajnie, jeżeli mężczyzna jest umięśniony, lubię typ "pakera" - dobrze więc, jeżeli często bywa na siłowni. Opalony mężczyzna wygląda interesująco, według mnie jednak samoopalacze czy solarium raczej przeznaczone są dla kobiet - mężczyzna powinien uzyskać opaleniznę w sposób naturalny. Aby mężczyzna zwrócił moją uwagę, powinien być wysoki, opalony, mieć czarne włosy, ale nie farbowane, choć pasemka ładnie wyglądają. Krótkie włosy "na żel", ogolony, dopuszczam mały zarost, ale jeśli go ma, to powinien o niego dbać.

Patrycja Panek i Kamila Majchrzak
uczennice ZS nr1


   Mężczyzna powinien być czysty, schludny, powinien dbać o siebie, o ręce, zwłaszcza o paznokcie. Ważne, by często się golił, pozbył się krost - może w tym celu skorzystać nawet z usług kosmetyczki. Modele na przykład chodzą do kosmetyczki, aby ładnie wyglądać, pudrują się nawet - nam się to nie podoba. Co innego solarium - jest jak najbardziej wskazane, gdy mężczyzna jest opalony. Ale samoopalacz już odpada. Co do stroju, to mężczyzna powinien być ubrany modnie, stosownie do okazji, gdy potrzeba, powinien założyć garnitur. Siłownia też może się przydać, niech jednak nie przesadza z muskulaturą - powinien wyglądać tak akurat. Włoski musi mieć zrobione "na żel", ale raczej niech ich nie farbuje, dopuszczamy jedynie pasemka. Jeśli chodzi o biżuterię - czemu nie, jakaś bransoletka, sygnet lub łańcuszek, kolczyki w uszach jednak już odpadają.

Agnieszka Dziadek / Edyta Dziadek
pracownica LAP / stażystka ARiMR


   Wizytówką mężczyzny są zadbane ręce, ważne są też perfumy - przyjemny zapach unoszący się wokół robi dobre wrażenie. Musi być schludnie ubrany, niekoniecznie modnie, ale ładnie, czysto. Styl na co dzień może mieć sportowy, lecz powinien umieć się ubrać stosownie do okazji. Mężczyzna może korzystać z usług kosmetyczki w wyjątkowych wypadkach tzn. wtedy, gdy potrzebuje tego jego cera. Ale jeśli robi to tylko po to, by pięknie wyglądać - to już jest narcyzm. Solarium - czemu nie, ale lepiej żeby opalał się latem. Siłownia też, ale bez przesady, fajnie jeżeli ma lekko zarysowany tors. Włosy raczej krótkie i bez farby, ewentualnie pasemka - ale nic poza tym. Zarost także może być, koniecznie zadbany. Co w pierwszej chwili zwraca naszą uwagę? - oczywiście uroda. Z czasem jednak sama uroda nie wystarczy, mężczyzna musi być zaradny i zawsze trzeba móc na nim polegać.

Rozmawiała A. Skolarska
Fot. A. Konarska© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®