Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 9/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
ZAWODNICY I TRENER LUKS SOKOŁY W OSTRZESZOWIE LAUREATAMI XXXVI KONKURSU NADZIEI OLIMPIJSKICH IM. KAROLA HOFFMANNA

    Już po raz trzydziesty szósty w Poznaniu przyznano nagrody konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna. Celem konkursu, organizowanego przez Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego i Wojewody Wielkopolskiego, jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Jego zwycięzcami są byli i aktualni lekkoatleci - mistrzowie Polski oraz reprezentanci kraju na mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich, trenerzy. Dr Karol Hoffmann, patron konkursu, był wybitnym sportowcem i trenerem lekkiej atletyki. Reprezentował Polskę w konkurencji skoku wzwyż podczas Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Był jednym z twórców Wunderteamu w lekkiej atletyce, która w latach 1957-1963 była drugą po USA męską drużyną świata. 


    Tym razem, wśród laureatów znalazła się dwójka lekkoatletów oraz trener z klubu LUKS "Sokoły" Ostrzeszów. W kategorii młodzików laureatami zostali Patryk Jędrowiak uczeń Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie - jego koronny dystans to 600m. i Marcin Czwordon uczeń Gimnazjum nr 1 w Ostrzeszowie biegający z prawdziwą pasją 300m. Twórcą sukcesów obu zawodników jest nagrodzony w kategorii TRENER p. Piotr Wieja, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 1 w Ostrzeszowie, który znalazł się w dziesiątce najlepszych szkoleniowców w województwie wielkopolskim. Kryterium oceny zawodników było następujące: miejsca w Mistrzostwach Wielkopolski, Mistrzostwach Makroregionu oraz Mistrzostwach Polski, pozycja w tabeli 10-ciu najlepszych wyników w wielkopolsce oraz wartość wyników wg punktów wielobojowych. Dla trenerów głównym czynnikiem branym pod uwagę przez kapitułę konkursu był osiągnięty bardzo wysoki poziom sportowy zawodników prowadzonych przez danego trenera. Zawodnicy prowadzeni przez nagrodzonego szkoleniowca wywalczyli 8 medali na mistrzostwach województwa, 5 medali na mistrzostwach makroregionu, 5 zawodników zdobyło kwalifikacje na mistrzostwa Polski, na których godnie reprezentowali Ostrzeszów, klub i szkoły, do których uczęszczają. Zawodnicy przez cały sezon musieli prezentować równą, wysoką formę, aby znaleźć się w tym, jakże prestiżowym konkursie. Pierwszy z nagrodzonych, Patryk Jędrowiak, biega na dystansach od 400 do 2000m. Swoje początki stawiał u śp. trenera Jerzego Maklesa. Jednak największe, jak do tej pory, sukcesy przyszły już pod opieką p. Piotra Wiei. Patryk jest wielokrotnym mistrzem województwa i makroregionu na różnych dystansach. Jego największym osiągnięciem, które również miało wpływ na wysoką lokatę w konkursie, jest VI miejsce na dystansie 600m podczas Mistrzostw Polski w Siedlcach. Kolejny laureat, Marcin Czwordon, także podopieczny p. Piotra Wiei, przygodę z bieganiem rozpoczął ponad rok temu. Specjalizuje się w biegach krótkich: 100- 400m. Do największych osiągnięć naszego "Sokoła" należą: III miejsce na mistrzostwach województwa w biegu na 300m oraz II miejsce podczas mistrzostw makroregionu. Na mistrzostwach Polski Marcin zajął XV lokatę po stojącym na bardzo wysokim poziomie biegu na 300m, w którym został pobity rekord Polski.
    Miejmy nadzieję, że zbliżający się sezon będzie równie udany, a ta nagroda podziała mobilizująco na naszych zawodników i ich trenera.

(chm)© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®