Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 7/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
"Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie też"

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukownicy wraz z nauczycielami zaprosili w szkolne mury Babcie i Dziadków i przygotowali dla nich wiele atrakcji. Pani Aleksandra Kędzia przygotowała program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszy i życzeń dla Gości. Nie zabrakło także wychwalania ich za to np., że babcia piecze najlepszą szarlotkę, dziadzio zrobi karmik dla ptaszków. Pochwałom i podziękowaniom nie było końca. Wspaniali Goście mogli także podziwiać uczennice p. A. Kędzi, które pięknie zaprezentowały się w tańcu z kółkami. Następna grupa uczniów, pod kierunkiem p. Renaty Stodolnej, zatańczyła tańce ludowe w pięknych, kolorowych strojach. Babcie i Dziadkowie, którzy w tym czasie popijali kawę i herbatę, podziwiali tych małych artystów z szeroko otwartymi oczami, gdyż tancerzy było sporo, a układ taneczny do łatwych nie należał.


    Kolejnym punktem programu był występ gitarzystów z naszej szkoły. W tym roku p. Agata Leszkiewicz odpowiedzialna jest za grupę 11 małych muzyków. I chociaż małe palce uczniów nie wszystko jeszcze potrafią wygrać, to i tak dla zaproszonych Gości był to występ, który należało nagrodzić gromkimi brawami.


    Na zakończenie głos zabrał jeden z Dziadków i podziękował uczniom za trud włożony w przygotowanie uroczystości, a nauczycielom za codzienny trud wychowania wszystkich uczniów z Bukownicy.
    Spotkania takie uczą dzieci szacunku dla starszych, a Babciom i Dziadkom pokazują, że bez nich świat byłby smutny i nudny.

Nauczyciele SP w Bukownicy© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®