Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 6/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
JASEŁKA W BISKUPICACH ZABARYCZNYCH

    Jasełka, żłóbek, szopka. W niej Dzieciątko, Maryja, Józef, pasterze, trzej królowie, zwierzęta... Świat postaci związanych z Bożym Narodzeniem. "Jasełka" to tradycyjna impreza organizowana co roku przez naszą szkołę.


    Ewangeliczne sceny związane z narodzeniem Jezusa, odgrywane przez małych aktorów, w sposób naiwny, bardzo szczery i spontaniczny, kryją w sobie nieodparty urok. Rzec można - nie w formie literackiej, ale w treści i przesłaniu jasełek tkwi ich nieprzemijająca wartość.
    Tegoroczna siódma edycja jasełek miała miejsce w sobotę 13 stycznia 2007 roku.
    Chętnych do obejrzenia przedstawienia było bardzo wielu, wśród nich szczególne miejsce zajmowali rodzice i krewni dzieci występujących w przedstawieniu. Uwagę zasiadających na widowni już przed rozpoczęciem przedstawienia przykuwała piękna scenografia bardzo realistycznie przedstawiająca surowy krajobraz Betlejem i opływający bogactwem pałac okrutnego Heroda. Tak oryginalną scenę zawdzięczamy Państwu Marioli oraz Marianowi Urbanom, którzy corocznie wykonują ją na potrzeby szkolnych jasełek, za co serdecznie dziękujemy.
    Nasze szkolne przedstawienie swoją obecnością zaszczyciło również wielu ważnych gości. Wśród nich byli: inspektor ds. oświaty MiG Mikstat p. Elżbieta Gorowi, radny wsi p. Tomasz Skoczylas, proboszcz p.rz.k. A. Kosmała, a także nauczycielki emerytki oraz zarząd rady rodziców.


    Występy małych artystów oglądano w wielkim skupieniu, o czym świadczy głęboka cisza na widowni panująca przez całą godzinę przedstawienia (za wyjątkiem chwili, w której za trzema królami na scenę majestatycznie wkroczył "żywy wielbłąd"). Dodatkową atrakcją podczas spektaklu były kolędy i pastorałki wykonywane przez chórek dziewczęcy oraz solistkę grającą na akordeonie - uczennicę klasy VI Aleksandrę Liberę. Na koniec finałową piosenkę zaśpiewali wszyscy występujący w przedstawieniu. Wysiłki młodych artystów nagrodziły po zakończeniu spektaklu rzęsiste brawa oraz liczne pochwalne recenzje zaproszonych gości.
    Jasełka przygotowały nauczycielki Honorata Kałążna oraz Małgorzata Lawędowska.

(KL)© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®