Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 4/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Choinka na 103!

    Aż 103 wypełnione słodyczami i owocami paczki rozdano podczas tradycyjnej Choinki Noworocznej, jaka 7 stycznia odbyła się w Tokarzewie (gm. Doruchów). Imprezę zorganizowała miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej przy wydatnej pomocy Koła Gospodyń Wiejskich.


    Dzieciaki, co zrozumiałe, z największą niecierpliwością czekały na nadejście Świętego Mikołaja. W międzyczasie czekało je jednak wiele innych atrakcji. Na wstępie nawiązano do niedawnych świąt Bożego Narodzenia. Do konkursu na najlepsze wykonanie kolędy przystąpiło 12 wokalistów. Zwyciężył Michał Wróbel, który na warsztat wziął słynną "Cichą noc". W kolejnej konkurencji naprzeciw siebie stanęli przyszli strażacy. Największą wiedzą na temat pożarnictwa wykazał się Dawid Hołoś, choć wygraną przypieczętował dopiero podczas drugiej dogrywki. Triumfatorzy konkursów dzięki wiedzy i umiejętnościom prezenty mieli już więc zapewnione. Inni musieli czekać na Gwiazdora. Niektórzy mieli obawy, czy z powodu braku śniegu nie będzie miał problemów z dojazdem. Na szczęście okazało się, że nie z takimi trudnościami jest w stanie sobie poradzić. Gorzej było, kiedy przyszło do rozdawania paczek. Rozdanie takiej ilości przerosło możliwości Mikołaja i musiał skorzystać z pomocy organizatorów. Obdarowywani z reguły wprost rwali się do tego, aby wreszcie odebrać i rozpakować prezent. Zdarzali się jednak i tacy, u których górę nad ciekawością brał strach przed Mikołajem. Wręczaniu paczki w kilku przypadkach zamiast śmiechu towarzyszył więc płacz. Słodkie upominki przywieźli z sobą również inni zaproszeni goście, a byli to m.in. wójt, przewodnicząca Rady Gminy, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP oraz komendant powiatowy PSP. Po wizycie gwiazdora zabawa toczyła się nadal w najlepsze. Pomiędzy tańcami organizowano kolejne konkursy. Jednym z nich były popularne wyścigi w workach. Jak na poważne zawody przystało, najpierw przeprowadzono eliminacje, a dopiero potem finały. Bezkonkurencyjny ponownie okazał się M. Wróbel.


    Należy podkreślić, że impreza służyła nie tylko popołudniowej niedzielnej rozrywce. W jej trakcie odbyła się zbiórka pieniędzy na wymianę podłogi w sali OSP. Cała inwestycja zrealizowana zostanie w czynie społecznym. Ostatnim wydarzeniem na starej podłodze będzie bal karnawałowy, zaś pierwszym na nowej Dzień Strażaka.

Ł. Śmiatacz© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®