Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 3/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Kolejna szkoła pomogła schronisku

    Po Szkole Podstawowej w Grabowie n. Prosną kolejna placówka oświatowa postanowiła wspomóc Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt w Ostrzeszowie. 8 stycznia w azylu prowadzonym przez tę organizację pojawiła się grupa uczennic Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrzeszowie. Przyniosły z sobą worek psiej karmy oraz własnoręcznie wykonany czek na 180zł do realizacji w jednym z miejscowych sklepów zoologicznych.


    Akcja pomocy ostrzeszowskiemu schronisku była jedną z pierwszych inicjatyw podjętych przez wybrany we wrześniu ubiegłego roku mały samorząd SP nr 3. Przekazane przed tygodniem pieniądze pochodziły ze sprzedaży świątecznych kartek pocztowych. Uczniowie klas IIIa i IIIb wykonywali je sami, z niewielką jedynie pomocą najbliższych. Przedsięwzięcie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że kilkakrotnie trzeba było wykonywać indywidualnie zamówienia na kartki. Cena zależała tylko i wyłącznie od ofiarności kupującego.
    -Kartka była symbolicznym dodatkiem do wpłaconej kwoty, podziękowaniem - wyjaśnia jedna z nauczycielek.
    Uczniom klas I - III w sumie udało się sprzedać ponad 200 pocztówek.


    W przekazaniu darów prezesowi SPZ Robertowi Nowakowi wzięły udział członkinie małego samorządu: Oliwia Palat, Jagoda Sztucka, Martyna Łacina, Ola Urban, Sandra Zajfert, Asia Wójtowicz, Marcelina Kempa, Paulina Rybka, Justyna Łuszczek i Emilka Adamska oraz ich opiekunki Barbara Matuszewska i Dorota Walkowiak. Tym, co od razu zwróciło uwagę dziewczynek, były smutne oczy psów przebywających w schronisku. Martwiły się, że ludzie potrafią być tak okrutni, że porzucają swoich pupilów, znęcają się nad nimi, traktują jak zabawki, które można wyrzucić, kiedy się znudzą. Oprócz negatywnych przykładów podawały jednak również pozytywne, opowiadały o tym, jak ich znajomi przygarniali porzucone zwierzaki. Jedna z uczennic zadeklarowała, że w przyszłości chce zostać weterynarzem, a póki co ma zamiar zaadoptować kota ze schroniska.
    To nie pierwsza charytatywna akcja, w jaką zaangażowali się uczniowie SP nr 3 w Ostrzeszowie. Wcześniej m.in. zbierali pieniądze na rzecz podopiecznych domów dziecka w ramach "Góry grosza". Z pomaganiem innym są więc za pan brat niemal na co dzień.

Ł. Śmiatacz© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®