Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 3/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Kosmiczny finał w Kobylej Górze

    14 stycznia po raz XV zagrała w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zebrane podczas finału zostaną przeznaczone na sprzęt medyczny potrzebny dla ratowania dzieci poszkodowanych w wypadkach.


    W Kobylej Górze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz IV, grała bardzo skutecznie, ponieważ zebrano aż 23.500zł. Tak kosmiczna suma to wynik wspaniałej organizacji oraz wielu atrakcji - brawa dla organizatorów.


    Już w sobotę (13 stycznia) odbył się - oczywiście na rzecz Wielkiej Orkiestry - Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kobyla Góra. Także tego dnia w restauracji Jantar miał miejsce wieczorek taneczny, z którego dochód - 6.000zł - również przeznaczono na ten szczytny cel. Swój udział w Wielkiej Orkiestrze miała dyskoteka - w "Epoce" zebrano 570zł.


    Główna impreza zaczęła się jednak w niedzielne popołudnie, zgromadzonych przywitał starosta Lech Janicki oraz wójt Jerzy Przygoda. Po powitaniu nadszedł czas na artystyczne popisy. Jako pierwszych można było podziwiać podopiecznych DPS w Kobylej Górze. Swój występ dało również przedszkole, dzieci ze szkół podstawowych gminy Kobyla Góra oraz młodzież z gimnazjum. Duże zainteresowanie wzbudził policyjny pościg oraz prezentacja tresury psa policyjnego. Trochę mniejsze, bardzo realistyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy - ratownicy z Poznania w swoją akcję wciągnęli również gości.
    Jedną z wielu z atrakcji był pokaz walki kickboxingu z udziałem Mistrza Świata Mariusza Ziętka oraz jego brata Roberta.


    Niewątpliwą radość dzieci budziła możliwość zrobienia sobie wspólnej fotografii z Kubusiem Puchatkiem, Shrekiem, małym pieskiem oraz naszym Czassławem - prawda, że Czassław prezentował się świetnie? W budynku Kobylogórskiego Ośrodka Kultury na dzieci czekał dmuchany, kolorowy zamek oraz kostiumy do walki sumo, mające zresztą ogromne powodzenie wśród chłopców. Właśnie w tym budynku mieścił się również punkt odbierania nagród loterii fantowej, której losy można było nabywać przez cały czas trwania finału. Trzeba zaznaczyć, że w tej loterii nie było przegranych, każdy los był pełny, na każdego czekała nagroda. Dodatkowo na koniec wszystkie losy brały udział w losowaniu nagród głównych: komputery, kino domowe, aparat fotograficzny, meble, rower górski, sesja fotograficzna. Dochód z loterii wyniósł 5.600zł. Jeżeli ktoś zgłodniał w czasie trwania imprezy - nie miał najmniejszego problemu, kuchnia serwowała wiele smakołyków - grochówkę, flaczki oraz smażone kiełbaski i kaszankę - dochód z ich sprzedaży (800zł) także zasilił konto WOŚP.
    Atrakcją wieczoru był porywający koncert zespołu Jambo Africa - jest to jedyny w Polsce zespół, w którym występują wyłącznie czarnoskórzy wykonawcy. Nieodłącznym elementem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest licytacja - nie zabrakło jej także w Kobylej Górze. Tak jak całą imprezę poprowadził ją główny organizator - p. Wiesław Berski. Najlepszą cenę - 700zł - osiągnęły rękawice bokserskie przekazane na licytację przez samego Mistrza świata w kickboxingu - M. Ziętka. Dochód z całej licytacji to 3.190zł natomiast 45. wolontariuszy zebrało do swoich puszek 6.000zł.


    O godz. 20.00 w Kobylej Górze, jak w wielu miastach, odbył się pokaz sztucznych ogni - kosmiczne światełko do nieba połączyło Kobylą Górę z całą Polską. Na koniec zagrała jeszcze muzyczna grupa z Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie - Fumix. Około godz. 21.00 zabawa dobiegła końca, teraz już z radosnym sercem i szerokim uśmiechem można było pójść do domu. Z radosnym sercem - ponieważ dzięki naszej pomocy na wielu dziecięcych buziach zagości uśmiech, z szerokim uśmiechem - ponieważ po tak licznych atrakcjach nie sposób się smucić. Wielka Orkiestra zagrała w Kobylej Górze po raz IV i na pewno nie ostatni.

A. Skolarska© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®