Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 2/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Wpadasz w oczy, nie wpadasz pod koła

    Oprócz wielu innych prezentów, jakie z okazji ostatnich mikołajek otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukownicy, był jeden dość wyjątkowy. Wszystkich wyposażono w elementy odblaskowe, które, umieszczone na ubraniach, zapewniają dobrą widoczność, a tym samym zwiększają bezpieczeństwo na drodze.


    W ten sposób gmina Grabów n. Prosną włączyła się w drugą edycję ogólnopolskiej akcji "Kto wpada w oczy, nie wpada pod koła" organizowanej przez Akademię Jazdy. Koordynatorem przedsięwzięcia z ramienia Urzędu Miasta i Gminy została Marzena Nawrocka - inspektor ds. oświaty. Na jej apel odpowiedziały cztery szkoły podstawowe: z Grabowa, Marszałek, Bukownicy i Bobrownik oraz Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Grabowie. Odblaski pojawiły się na ubraniach w sumie 1037 dziewcząt i chłopców. Jako ostatni zostali w nie wyposażeni uczniowie z Bukownicy. Stronę techniczną powierzono grupie mam, które "uzbrojone" w żelazko wprasowywały szare paseczki na kurtki swoich pociech.
    Akcja skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół wiejskich i małomiasteczkowych. To bowiem właśnie tam młodzież zmuszona jest pokonywać znaczne odległości drogami, przy których często brakuje chodników, a nawet bezpiecznych poboczy. Tak jest m.in. w Bukownicy.


    -Każdy przyczepiony element odblaskowy zwiększa bezpieczeństwo - podkreśla dyrektor tamtejszej Szkoły Podstawowej Jacek Puchała.
    Jest to zresztą tematyka bardzo mu bliska, ponieważ osobiście przygotowuje uczniów do egzaminów na kartę rowerową.


    Znaczącą rolę w przedsięwzięciu odgrywali sponsorzy pokrywający koszty zakupu odblaskowych pasków. W gminie Grabów było ich czterech: Firma "Biras", Petro-Pal Macieja Sołtysiaka, R & M plettac oraz podmiot, którego właściciel chciał zachować anonimowość. Za naszym pośrednictwem organizatorzy przekazują im serdeczne podziękowania.
    Główna korzyść płynąca z udziału w akcji to oczywiście zwiększenie bezpieczeństwa uczniów. Nie należy jednak pominąć faktu, że na najaktywniejszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym rowery.

Ł. Śmiatacz© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®