Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 1/2007 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
DOBRY LOT - NAGRODY ROZDANE

    Jak co roku, gdy kończy się lotowanie, a gołębie po ciężkim sezonie odpoczywają, hodowcy spotykają się, by zbilansować starty swych podopiecznych. Spotkanie sekcji nr 1 hodowców gołębi pocztowych w Ostrzeszowie odbyło się 9 grudnia w sali Cechu Rzemiosł Różnych.


    Sezon był szczególny - rozpoczęty tragedią na początku roku podczas wystawy w Katowicach i lękiem przed "ptasią grypą". Na szczęście same loty, których było 19 (14 gołębi starszych, 5-gołębi młodych) przebiegły bez zakłóceń. O tym wspominano i dyskutowano.
    Przy wręczaniu nagród najwięcej powodów do radości mieli zwycięzcy:
    JACEK GRABAREK (loty gołębi młodych) - pochodzi z Kuźnicy Myślniewskiej, w sekcji od dwóch lat. Posiada w hodowli ok. stu gołębi. "Dobra karma, dobry gołąb i właściwa opieka", to według zwycięzcy podstawa sukcesu.
    MAREK KASPRZAK (loty gołębi starych) - gołębie hoduje od dziecka, a lotuje od 7 lat. Jego hodowlę stanowi 65 starych gołębi i 20 młodych. W tegorocznych lotach stracił ok. 10 gołębi z każdej kategorii. Najlepsze wyniki osiągnął w lotach długich. W kategorii gołębi starych zwyciężył już w 2002r., a w 2004r. zajął 2. miejsce. Przyznaje, że swe obecne wyniki zawdzięcza Tadeuszowi Dymarskiemi, hodowcy gołębi z Doruchowa, który bezinteresownie odstąpił mu rozpłodowe gołębie, czego efektem są obecne rezultaty.
    Wszystkim hodowcom życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłym roku i wiele satysfakcji ze swoich skrzydlatych przyjaciół.

Włodzimierz Juszczak© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®