Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 43/2006 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
JAK URATOWAĆ SZPITAL? Pytanie do Komitetów Wyborczych

    W ostatnich miesiącach, a może i latach szpital ostrzeszowski znajduje się w centrum uwagi, tak mieszkańców, jak i rządzących. Zapowiadana w ostatnim czasie przez ministra Religię potrzeba likwidacji ok. 200 szpitali sprawiła, że atmosfera wokół szpitala w Ostrzeszowie stała się jeszcze bardziej gorąca i nerwowa. Konieczne są zmiany i programy naprawcze. Te zaproponowane nie tak dawno przez dyrekcję ZZOZ wzbudziły protest społeczeństwa, a także środowiska lekarskiego. Dużo na ten temat pada słów - są sesje, przedwyborcze spotkania, a w "Czasie Ostrzeszowskim" ukazują się petycje i listy poruszające ten temat. Nikt jednak nie pokusił się o próbę odpowiedzi na zasadnicze dla nas - mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego i pacjentów, pytanie: JAK URATOWAĆ SZPITAL?
    Za kilkanaście dni, po wyborach samorządowych, o losie ostrzeszowskiego szpitala decydować będą ludzie, którzy otrzymają mandat radnego powiatu i utworzą zarząd powiatu na czele ze starostą. Dlatego za słuszne uznaliśmy skierować powyższe pytanie do sześciu Komitetów Wyborczych, które zgłosiły listy kandydatów w wyborach do Rady Powiatu.
    Wierzymy, że ugrupowania proponujące swych przedstawicieli do władz powiatu mają pomysł na to, jak uratować szpital. Przyszłość szpitala nie będzie jedynym problemem, z jakim przyjdzie się zmierzyć przyszłym radnym, ale na pewno będzie sprawą priorytetową, rzutującą na życie mieszkańców, a być może i na istnienie samego powiatu.
    Chcemy, by na łamach "CzO" każdy z Komitetów przedstawił swoje pomysły dotyczące funkcjonowania szpitala. Zrozumiałe jest, że w dużym stopniu sposoby ratowania szpitala zależne będą od tego, jakie decyzje w tym względzie podejmie Ministerstwo Zdrowia i NFZ. Dlatego też spodziewamy się, że w wypowiedziach Państwa zostaną uwzględnione różne okoliczności.
    Oto kilka istotnych pytań, które w dyskusji nad przyszłością szpitala trzeba by wziąć pod uwagę:
    - W jaki sposób dokonać rozwoju placówki?
    - Z których oddziałów można zrezygnować, a jakie rozwinąć lub powołać do istnienia?
    - Co robić, gdy szpital ostrzeszowski nie znajdzie się w tzw. "sieci" i przestanie być finansowany z NFZ?
    - Czy i w jakim stopniu na utrzymanie szpitala powinny łożyć gminy?
    - Ocena działań dyrektora H. Sicińskiego. Czy nadal powinien pełnić tę funkcję?
    - Jak redukować dotychczasowe zadłużenie?
    - Czy jest zgoda na obiecaną przez ministra podwyżkę płac dla lekarzy, jeżeli nie wpłyną na ten cel środki z ministerstwa?
    Zakładamy, że wypowiedzi Państwa poruszą też inne istotne kwestie związane z tematyką szpitala. Proponując tę sprawę pod dyskusję chcemy, by wyborcy wiedzieli, jakich działań mogą spodziewać się od poszczególnych ugrupowań w tym istotnym dla wszystkich temacie.
***
    Na wypowiedzi Komitetów Wyborczych w sprawie szpitala i ich odpowiedzi na zawarte w tytule pytanie czekamy do najbliższego poniedziałku - do 30 października, do godz. 10.00.
    Nie mogą być one dłuższe niż 1 strona wydruku A4, czcionka "12".

/red/© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®