Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 41/2006 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
Podwójne otwarcie w Kraszewicach

    Myślę, że nie jest to ostatnia inwestycja oddawana w tym roku. Jak dobrze pójdzie, spotkamy się jeszcze 2-3 razy - zapowiedział 3 września wójt Kraszewic. Słowa te padły podczas oficjalnego oddania do użytku dwóch dróg gminnych.


    Spotkanie odbyło się w Kraszewicach na ul. Leśnej, w miejscu, gdzie swój bieg rozpoczyna kilometrowy odcinek świeżo położonego asfaltu. Zadanie kosztowało 131 tys. zł. Nieco mniejszy zakres miała inwestycja w pobliskiej Kuźnicy Grabowskiej (do tej wsi uczestnicy spotkania już nie pojechali). Tam za 40 tys. zł wybudowano 285m nowej drogi. Większość kosztów obu przedsięwzięć pokrył budżet gminny, choć udało się też pozyskać pomoc z zewnątrz. 60.300 zł przekazał na ten cel Urząd Marszałkowski. Pieniądze pochodziły z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.


    Skromna uroczystość zgromadziła przedstawicieli Urzędu Gminy i Rady Gminy Kraszewice, radnych powiatowych reprezentujących ten teren, a także delegacje mieszkańców Kraszewic i Kuźnicy Grabowskiej z sołtysami obu miejscowości na czele. Poświęcenia inwestycji tradycyjnie dokonał ks. proboszcz Tadeusz Małolepszy.
    Władze Kraszewic kończącej się kadencji pozostawiają swoim następcom coraz mniejsze pole do popisu, przynajmniej jeśli chodzi o drogownictwo. Ci, którzy zostaną wybrani 12 listopada, będą musieli więc poszukać innych dziedzin, aby wykazać się przed wyborcami.

Ł. Śmiatacz© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®