Czas Ostrzeszowski

  »  Strona główna


  »  Archiwalne numery
  »  Ogłoszenia drobne
  »  Reklama
  »  Prenumerata elektroniczna

statystyka

R    E    K    L    A    M    ANumer 41/2006 - Czas Ostrzeszowski - Regionalny Tygodnik Informacyjny
ROZBIEGANY OSTRÓW WLKP.

    Rzadko w jednym mieście w ciągu jednego dnia odbywają się dwie sportowe imprezy o tym samym profilu. Coś takiego miało miejsce 30 września w Ostrowie Wlkp. Przed południem na stadionie "Stali" rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Ostrowa Wlkp. w LA, a po południu w centrum miasta odbył się kolejny masowy bieg uliczny o Grand Prix Ostrowa, organizowany przez Ostrowski Klub Biegania "MARATON".
    W obu tych imprezach wystartował biegacz z powiatu ostrzeszowskiego Marian ŚWITOŃ. Bieżnia stadionu była bardziej szczęśliwa dla zawodnika z Bukownicy, który w kategorii weteranów zwyciężył na dystansie 1500m z czasem 4,46min. W pokonanym polu zostawił 10 rywali. W imprezie startowało ponad 60 uczestników.
    Kilka godzin później Marian Świtoń rywalizował już na dystansie 6km, na który składało się 10 okrążeń centralnymi ulicami miasta. Do mety usytuowanej przy ratuszu nasz zawodnik przybiegł jako czwarty, uzyskując czas 20,58min. W gronie ok. 70 biegaczy był też Sławomir Matusiak, brązowy medalista ME w Splicie na 5000m.

W.J.© 2003 - 2017 Czas Ostrzeszowski ®