Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 37


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

RURA POŁĄCZY OSIEDLA

  Od pewnego czasu na os. Zamkowym w Ostrzeszowie przeprowadzana jest wymiana instalacji CO. Inwestycję prowadzi Zakład Energetyki Cieplnej. Ma ona na celu podłączenie bloków znajdujących się na os. Piastów z kotłownią na os. Zamkowym. Długość magistrali ok. 1400m. Aby połączyć rurą oba osiedla, niebawem zostanie zrobiony tzw. przecisk pod drogą nr 11.


  "Realizujemy w ten sposób postulaty mieszkańców zgłaszane spółdzielni mieszkaniowej - mówi prezes ZEC Włodzimierz Drogi. Do tej pory mieszkańcy os. Piastów korzystali z kotłowni olejowej. Niestety, cena oleju opałowego ciągle idzie w górę, co wiązałoby się z dużymi podwyżkami opłat. Zdecydowaliśmy się zatem na tę inwestycję, by jeszcze przed sezonem grzewczym bloki z os. Piastów podłączyć pod ogrzewanie węglowe z kotłowni na os. Zamkowym. Moc zainstalowana na tej kotłowni jest wystarczająca, by ogrzać oba te osiedla."
  Robiąc tę inwestycję, niejako po drodze ZEC przeprowadza wymianę przyłączy prowadzących do bloków na os. Zamkowym. Dotychczasowe rury były nieizolowane, a poza tym miały kilkadziesiąt lat, co powodowało wypływ ciepła i zauważalne zimą "ogrzewanie trawników". Inwestycja jest dobrą okazją do wymiany tych rur na nowe rury ciepłownicze - izolowane specjalną otuliną, szczelnie sklejane. Powinny one przetrwać następne kilkadziesiąt lat. W przyszłym roku, w miarę posiadanych środków, prowadzona będzie wymiana rur na kolejnych odcinkach. Planuje się ukończenie prac do końca września. Całkowity koszt tegorocznej inwestycji wyniesie ok. 200 tys. zł.

K.J.


1994 - 2007 © Borkow

wski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">