»   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Pewne zwycięstwo Victorii

Pewne zwycięstwo w swoim kolejnym meczu mistrzowskim zanotowała drużyna "Victorii" Ostrzeszów, wygrywając z KKS "Włókniarz " Kalisz 5 : 0 (0 : 0).
  Trener kaliskiego zespołu dysponował tylko dziesięcioma zawodnikami. "Włókniarz" przyjął prostą taktykę na ten mecz. Po stracie piłki wszyscy zawodnicy mieli wycofywać
  się przed pole karne i tam murem bronić dostępu do własnej bramki. Udawało się to do przerwy przez 45 minut, dopóki zawodnicy dysponowali siłami. Po przerwie, kiedy przeciwnik opadł już z sił, "Victoria" zaaplikowała przeciwnikowi pięć bramek w ciągu 13 minut.
  Rozpoczął Artur Skrobacz w 55. minucie po prostopadłym zagraniu Sebastiana Gawrona wyszedł na czystą pozycję i pewnie pokonał bramkarza. Ten sam zawodnik jeszcze raz w 63. minucie pokonał kaliskiego golkipera, ale tym razem obsłużył go Michał Łakomy.
  Również dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Radosław Dolata (57,68 min), a jeden raz Arkadiusz Jarczak.
  Warto wspomnieć, że worek z bramkami mógł rozwiązać się już w 42. minucie, kiedy to po indywidualnej akcji R. Dolaty sędzia podyktował rzut wolny po faulu w polu karnym na tym zawodniku. Niefortunnym strzelcem okazał się S. Gawron, który trafił piłką w słupek.
  Jednakże okazji do podwyższenia wyniku było mnóstwo. Sam na sam z bramkarzem w tym meczu znaleźli się Zbigniew Cepa, Maciej Stawiński - dwukrotnie, lecz za każdym razem bramkarz wyszedł z tych pojedynków zwycięsko.
  Najlepszej sytuacji i okazji do zaliczenia klasycznego hat - trika nie wykorzystał R. Dolata, który mając na swoim koncie już dwie bramki, przestrzelił nad poprzeczką, znajdując się metr od pustej bramki.
  Po zakończeniu spotkania wszyscy zawodnicy cieszyli się z wysokiego zwycięstwa i faktu, że wreszcie przełamana została niemoc strzelecka z poprzednich spotkań. Za tydzień
  "Victoria" rozegra spotkanie z bardzo wymagającym przeciwnikiem pleszewskim Rolbudem.
  "Victoria" - Śpigiel - Cepa, Łakomy, Bierski (46, Orzeszyna), Śmieiński (15, Stawiński) - Gawron, Szczepaniak, Golas (70, Janiak), Barański (46, Jarczak) - Skrobacz, Dolata
  Bramki: Skrobacz 55, 63 min, Dolata 57 i 68 min, Jarczak 66 min