Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 31


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

Kradzież na basenie
    23 lipca nieznany sprawca skradł z terenu basenu w Ostrzeszowie telefon komórkowy marki SagemX2. Straty ok. 200zł.

Kolizje
    24 lipca w Ligocie kierujący vw passatem na łuku drogi wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowcę auta ukarano 100zł mandatem. Tego samego dnia w Ostrzeszowie na ul. Przemysłowej kierujący mazdą uderzył w tył forda oriona. Sprawcę kolizji ukarano 200zł mandatem.

Z nożem na policjantów
    24 lipca funkcjonariusze policji zostali wezwani do jednego z domów w Ostrzeszowie. Powodem interwencji był nietrzeźwy (1,20 miligrama/l, tj. ok. 2,40 promila), agresywnie zachowujący się mężczyzna. Widząc policjantów, rzucił się w ich kierunku z nożem do cięcia tapet. Pijanego agresora obezwładniono. Sprawa przeciwko niemu za czynną napaść na policjantów trafi do sądu.

Wpadli z marihuaną
    24 lipca policjanci KPP Ostrzeszów w Kobylej Górze w trakcie kontroli bmw znaleźli w aucie foliową torbę, w której znajdowała się marihuana. Zatrzymano trzech mężczyzn. Żaden z nich nie jest mieszkańcem naszego powiatu.

W drzewo i do rowu
    25 lipca w Kotowskiem kierujący vw busem, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem, uderzył bokiem w drzewo, a następnie zjechał do rowu. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Tragiczna śmierć w Oświecimiu
    26 lipca w Oświecimiu wyszedł z domu w godzinach rannych 83-letni mężczyzna, którego następnie znaleziono martwego ok. godz. 13.00. Wykluczono udział osób trzecich.

Lanosem w drzewo
    26 lipca w Grabowie kierujący daewoo lanosem na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo. Sprawcę kolizji ukarano mandatem 100zł.

Młody wandal
    27 lipca policjanci zatrzymali 16-letniego P. K., który uszkodził drzwi szafki centrali telefonicznej na rogu ul. Kwiatowej i Sikorskiego.

Zatrzymani podczas kradzieży
    27 lipca na targowisku miejskim w Ostrzeszowie policjant zatrzymał dwóch 48-letnich mężczyzn - M. K. i M. D., którzy usiłowali skraść z torebki 120zł.

Zaginiona 17-latka
    27 lipca na KPP w Ostrzeszowie zgłoszono zaginięcie 17-letniej mieszkanki Częstochowy, wychowanki obozu w Kobylej Górze, która oddaliła się z miejsca pobytu i nie nawiązała kontaktu z wychowawcami. Trwają czynności mające na celu ustalenie jej miejsca pobytu.

Dezodorant niezbędny w upalny dzień
    27 lipca w jednym ze sklepów w Ostrzeszowie 36-letni R. U. został zatrzymany podczas próby kradzieży wartego 10zł dezodorantu.

Kolizja pod napięciem
    28 lipca w Mikstacie ciężarowy daf zahaczył częścią ładunkową o przebiegające nad jezdnią przewody telekomunikacyjne. W efekcie, spróchniały u podstawy słup elektryczny przechylił się i uszkodził opłotowanie jednej z posesji.

Pobili, ale już ich wykryli
    29 lipca funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali dwóch sprawców rozboju, który miał miejsce w Kobylej Górze. Obaj najpierw dotkliwie pobili, a następnie okradli innego mężczyznę, zabierając mu telefon komórkowy marki Siemens A50. W chwili zdarzenia napastnicy byli nietrzeźwi. Osadzono ich w policyjnej izbie zatrzymań i oddano do dyspozycji prokuratora rejonowego.

Kolizja na parkingu
    29 lipca w Parzynowie kierujący peugeotem 405 nie zachował należytych środków ostrożności i w trakcie parkowania uderzył swoim pojazdem w volkswagena polo. Sprawcę kolizji ukarano mandatem w wysokości 50zł.

Kombajn widmo
    30 lipca w nocy w miejscowości Torzeniec opel vectra uderzył w tył jadącego w tym samym kierunku, nieoświetlonego kombajnu zbożowego. Kierowca samochodu osobowego z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Mężczyzna prowadzący kombajn zbiegł natomiast z miejsca zdarzenia. Jego ustalenie i zatrzymanie nie zajęło jednak policjantom dużo czasu. Jak wykazało przeprowadzone badanie, mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu (0,22 miligrama/l).

Dealer?
    30 lipca w Kobylej Górze funkcjonariusze KPP Ostrzeszów zatrzymali 19-latka o inicjałach M. S., u którego wykryto środki odurzające w postaci amfetaminy. Po aresztowaniu mężczyzna został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.

Pobicie nad zalewem
    30 lipca KPP w Ostrzeszowie zostali poinformowani o pobiciu, do jakiego doszło nad zalewem w Kobylej Górze. Zgłoszenie pochodziło od mężczyzny, który twierdził, że został zaatakowany przez nieznanego mu napastnika. Incydent zakończył się dla ofiary złamaniem szczęki. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy pobicia.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
25.07. Mikstat. 25-letni rowerzysta K. J. - 1,25 miligrama/l
25.07. Siedlików, 43-letni rowerzysta S. M. - 1,41 miligrama/l
25.07. Ostrzeszów, D. B. - 20-letni kierowca fiata 126p - 0,87 miligrama/l. Tego samego mężczyznę (już bez uprawnień do kierowania) zatrzymała policja następnego dnia, kiedy kierował w stanie nietrzeźwym fiatem 126p - 1,13 miligrama/l
26.07. Ostrzeszów, ul. św. Mikołaja. 54-letni M. S., nietrzeźwy rowerzysta - 0,71 miligrama/l
27.07. Kaliszkowice Kal. 57-letni rowerzysta H. S. - 1,34 miligrama/l

Ł. Śmiatacz


1994 - 2007 © Borkow