Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 15


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

Wypadek w Mącznikach    6 kwietnia w Mącznikach kierujący fiatem 126p, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na główną, doprowadził do zderzenia z fordem mondeo. Sprawcę wypadku zabrano do szpitala.

Skradł młotki pneumatyczne
    Pomiędzy 2 a 4 kwietnia br. nieznany sprawca skradł z niezamkniętego warsztatu 3 młotki pneumatyczne stanley wartości 4000zł.

Kolizja w Czajkowie
    4 kwietnia w Czajkowie doszło do małej stłuczki. Kierujący audi najechał na jadącego przed nim i skręcającego w prawo mercedesa. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Dealer narkotyków zatrzymany
    5 kwietnia policja zatrzymała dealera narkotyków, który od stycznia do kwietnia 2006r. sprzedał na terenie powiatu ostrzeszowskiego ok. 40 porcji amfetaminy. Zatrzymanych zostało również 9 mieszkańców naszego powiatu, głównie uczniów szkół średnich, którzy zażywali bądź też udostępniali osobom trzecim narkotyki.

Stłuczka na krzyżówce w Grabowie
    5 kwietnia na skrzyżowaniu ul. Wodnej z Ciesielskiego w Grabowie 48-letni kierowca mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo fiatem CC, a następnie, nieprawidłowo cofając, spowodował uszkodzenia betonowego słupa napowietrznej linii energetycznej. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem.

Domowi piraci
    6 kwietnia zatrzymano trzech mieszkańców gm. Grabów i Kraszewice posiadających nielegalne oprogramowanie w domowych komputerach.

Stłuczka w Niedźwiedziu
    W nocy z 6 na 7 kwietnia w Niedźwiedziu kierujący ciągnikiem rolniczym bez oświetlenia najechał na samochód marki VW Sharan, który z kolei zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzając w jadący z przeciwka samochód ciężarowy marki Scania.
    Groźne z pozoru zdarzenie okazało się na szczęście jedynie kolizją. Jej sprawcę ukarano mandatem.

Pociąg nie pojedzie, bo rozkradli tory
    Od stycznia 2005r. do kwietnia 2006r. w powiecie ostrzeszowskim i ostrowskim w krótkich odstępach czasu trzech mężczyzn skradło co najmniej 170mb (53t) szyn i 46t różnego rodzaju części rozjazdowych (śruby, złączki itp.), które wcześniej odkręcili z torowiska kolejowego na linii Ostrzeszów - Namysłaki. Łączna wartość szkód to ok. 237.000zł na szkodę PKP.
    Złodzieje (mieszkańcy gm. Mikstat i Sieroszewice) wpadli, kiedy w okresie pomiędzy 4 a 6 kwietnia usiłowali ukraść 3 szyny dł. 63cm. W kradzieży przeszkodzili im policjanci. W trakcie pościgu za nimi zmuszeni byli użyć broni. Mężczyźni zatrzymali się dopiero po usłyszeniu strzałów ostrzegawczych. Za powyższe kradzieże grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wartburgiem w toyotę
    7 kwietnia kierujący wartburgiem podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do zderzenia z prawidłowo zaparkowaną toyotą yaris. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Międzynarodowa kolizja
    8 kwietnia w Grabowie Wójtostwie kierujący polonezem nie zachował ostrożności i uderzył swoim pojazdem w tył renault. Jak się później okazało, sprawca kolizji, Ormianin z obywatelstwem ukraińskim, znajdował się pod wpływem alkoholu (0,46 miligrama/l).

Nietrzeźwi na drogach powiatu
3.04. Ostrzeszów, ul. Daszyńskiego - nietrzeźwy 45-letni rowerzysta J. J. - 0,99 miligrama/l
3.04. Ostrzeszów, ul. Łąkowa - 35-letni rowerzysta A.S. - 0,68 miligrama/l
4.04. Kuźniki - 23-letni kierowca fiata 126p - K. Ł. został zatrzymany na terenie leśnym w wyniku pościgu po tym, jak nie zatrzymał się do rutynowej kontroli (1,23 miligrama/l)
07.04. Olszyna, 25-letni rowerzysta P. K., 1,07 miligrama/l
08.04. Ostrzeszów, ul. św. Mikołaja, 23-letni kierujący volkswagenem golfem S. U., stan po użyciu alkoholu 0,12 miligrama/l
09.04. Ostrzeszów, ul. Grunwaldzka, 57-letni rowerzysta J. S., 1,02 miligrama/l
09.04. Kobyla Góra, ul. Sikorskiego, 20-letni kierujący oplem astrą M. K., 0,89 miligrama/l
09.04. Ostrzeszów, ul. Powstańców Wlkp., 46-letni rowerzysta R. N., 1,47 miligrama/l
09.04. Ostrzeszów, ul. Pogodna, 48-letni motorowerzysta A. K., 0,76 miligrama/l

Ł. Śmiatacz


1994 - 2007 © Borkow

tat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">