Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 04


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Będą PKLe...

    Na dwudziestym już w bieżącym sezonie rozgrywek, czwartkowym turnieju w Astrze grało 10 par. Po rozegraniu dziewięciu trzyrozdaniowych rund i podliczeniu wyników najlepsi okazali się:

1. Barbara Boruta KBS Kolejarz II Wrocław 62.04 %
Tomasz Freitag Bez Nazwy Kalisz
2. Marek Więcek Progress I Ostrzeszów 61.57 %
Grzegorz Więcek Progress II Ostrzeszów
3. Jerzy Ofierski Progress II Ostrzeszów 60.19 %
Tomasz Dorobek Progress II Ostrzeszów

    Reszta wyników i historie par jak zwykle w Internecie na http://jelonki.no-ip.info
    Pisałem w ubiegłym tygodniu sporo o punktach klasyfikacyjnych (PKL) - ubolewałem też, że nie są one przyznawane za najlepsze lokaty w ostrzeszowskich turniejach popularnych. Miło mi poinformować, że powyższe uległo zmianie. Nie doszło do zwolnienia z opłat, ale sami uczestnicy brydżowych spotkań doszli do wniosku, że warto nawet kosztem finansów (cały 1 zł od pary w turnieju!) wprowadzić dodatkowy czynnik dopingujący. Skarbonka działała już na ostatnim graniu - PKLe dostają więc wspomniane wyżej pary (w ilości 3,2,1). W przypadku turniejów w Astrze (okręgowe) liczba przyznawanych punktów zależna jest od ilości startujących par (5% ich liczby) oraz sumy współczynników graczy (5% sumy WK) - oba czynniki dodaje się i po zaokrągleniu (zawsze w górę) uzyskuje liczbę PKLi za miejsce pierwsze (jeśli liczba PKLi za czołową lokatę jest równa lub mniejsza od 10, kolejne przyznaje się z obniżką o 1). Punkty klasyfikacyjne za turnieje w Astrze przesyłane będą do PZBS w cyklu miesięcznym.
    Od tej chwili bez konieczności wyjazdów będzie można zbierać punkty niezbędne do uzyskania brydżowych tytułów. Naturalnie, by je zdobywać, trzeba być członkiem PZBS - dlatego namawiam do wstąpienia do Związku. Sugeruję to szczególnie korzystającej ze zniżek młodzieży - za 60zł ulgowej składki uzyskujecie: legitymację, macie liczone punkty, zniżki w turniejach PZBS, a ponadto roczną prenumeratę "Świata Brydża" (wartą samą w sobie ok. 100zł), niewykluczone jest także dofinansowanie przez PZBS obozu czy wyjazdu na turniej - chyba sporo "plusów"?
    Oczywiście najwyższych brydżowych tytułów, grając tylko w Astrze nikt nie osiągnie, ale wiem z autopsji, że pierwsze PKLe zapadają w pamięć - tak jak po raz pierwszy przekroczony próg 50% czy pierwsza "kasa" niezależnie od sumy. Przy okazji - PKLe na tytuły brydżowe (współczynniki WK) przekładają się następująco:

Tytuł: WK: Norma PKL:
Nowy 0.0 0
Kandydat 0.5 50
Mistrz Klubowy 1.0 200
Mistrz Okręgowy 1.5 500
Mistrz Rejonowy 2.5 1200
Mistrz Krajowy 4.0 2700
Mistrz Międzynarodowy 7.0 6700
Arcymistrz 12.0 13700
Arcymistrz Międzynarodowy 18.0 28700

    Normy wydają się wyśrubowane (choć niektórzy mają odwrotne zdanie) - ale spokojnie grając w lokalnych turniejach czy lidze okręgowej, można w ciągu roku przestać być brydżowym żółtodziobem. A pierwszy przystanek w drodze ku szczytom już w najbliższy czwartek - gramy o godz. 17.30 w Klubie Szkoły Języków Obcych Astra, przy ul. Kolejowej w Ostrzeszowie - zapraszam.

(MP)


1994 - 2007 © Borkow

/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">